27.12.2003 00:00

Výstava scénického, kostýmního, světelného a zvukového designu World Stage Design 2005

Výstava scénického, kostýmního, světelného a zvukového designu World Stage Design 2005 se bude konat 12.-19. 3. 2005 v kanadském Torontu spolu se světovým kongresem Mezinárodní organizace scénografů, divadelních architektů a techniků (OISTAT), která je také jejím hlavním pořadatelem.

 

Výstava je rozdělena do dvou částí: do Digitální výstavy se mohou přihlásit všichni umělci z celého světa zasláním scénických návrhů, fotografií z představení a zvukových záznamů, jež budou v digitální podobě prezentovány na velkých videoobrazovkách a na počítačových stáncích. Přihlášeny mohou být pouze realizované projekty (jakýkoli typ divadelního, filmového, televizního nebo jiného uměleckého projektu či představení) a to z období 1. 1. 1999 - 30. 6. 2004. Ze všech těchto přihlášených projektů vybere mezinárodní porota projekty pro Galerijní výstavu, kde budou představena dvou a trojrozměrná díla - náčrty, kresby, modely, makety, kostýmy a zvukové nahrávky.

 

Všechny přihlášené projekty budou prezentovány v digitálním i tištěném katalogu akce a mezinárodní soutěžní porota z nich vybere díla, jež budou oceněna zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi spojenými s finanční odměnou.

Výstava se má konat každé čtyři roky vždy v jiné zemi.

 

Uzávěrka přihlášek 30. 6. 2004.

Další informace o výstavě, podmínky k přihlášení a přihláškové formuláře na www.wsd2005.com nebo na Českém středisku OISTAT (ČOSDAT), tel: 224 809 102, e-mail: daniela.parizkova@divadlo.cz.

 

Autor článku: redakce