21.11.2016 11:29

Výzva k účasti na festivalu OST-RA-VAR

Dovolujeme si Vás pozvat  do Ostravy již na 20. ROČNÍK FESTIVALU OSTRAVSKÝCH ČINOHERNÍCH DIVADEL„OST-RA-VAR“, který se uskuteční od středy 7. do neděle 11. prosince 2016. Akci tradičně pořádají Národní divadlo moravskoslezské, Komorní scéna Aréna a Divadlo Petra Bezruče. Po loňském „zahřívacím“ ročníku se k nim připojuje jako plnohodnotný účastník Stará aréna.

Festival je určen výhradně divadelním pedagogům, kritikům a teoretikům, kulturním redaktorům a praktickým divadelníkům, stejně jako studentům vysokých divadelních škol (praktických i teoretických) – tedy všem těm, kdo mají divadlo jako hlavní náplň pracovní či studijní.

Pro Vás, kdo váháte, zda na přehlídku přijet poprvé, uvádíme, že jeho smyslem je účastníkům v několika dnech nabídnout reprezentativní průřez tvorbou ostravských profesionálních divadel za poslední rok. Své názory na uvedené inscenace pak můžete vyjevit na seminářích, jichž se účastní divadelní kritikové a teoretikové, divadelníci, studenti divadelní vědy a samozřejmě inscenátoři a ti z herců, kterým to náročný festivalový program dovolí. Již potřetí se uskuteční také tematický seminář (jeho zaměření bude upřesněno). A protože off-program se nám osvědčil, zařazujeme ho i letos.

Máte-li zájem se naší přehlídky zúčastnit, vyplňte prosím přihlášku a zašlete do rukou tajemnice činohry Hany Spurné na adresu: Národní divadlo moravskoslezské, Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava.

Můžete také poslat e-mail: ostravar@ndm.cz. Jsme připraveni odpovědět na vaše otázky na číslech 596 276 417 nebo 733 531 402.PŘIHLÁŠKA