26.09.2022 12:34

Vzlet otevírá divadelní klub Nová generace pro studenty a studentky, kteří chtějí nahlédnout za oponu

Kurz je pro všechny, kteří nechtějí jít po představení rovnou domů, ale chtějí se o divadle bavit víc do hloubky a diskutovat s profesionálními tvůrci. Zažít premiéry činoherních i alternativních projektů, komentované úvody a workshopy.

A v neposlední řadě si vyzkoušet na vlastní kůži, co obnáší práce v divadle a nahlédnout za oponu divadelního provozu ve Vzletu.

Chcete vidět divadlo z úhlů, které jeho běžná návštěva nenabízí? Nahlédnout do divadelního zázemí? Pobavit se s divadelními tvůrci o jejich profesních zkušenostech? Na vlastní kůži zažít, co to znamená dělat práci scénografa nebo třeba divadelní produkci?

Budeme se divadlu věnovat komplexně a pokusíme se žádné nenechat stranou. To klasické činoherní stejně jako to nečinoherní a alternativní. Formálně i neformálně skrze workshopy, představení, komentované úvody a setkávání s tvůrci.

Během dvou a půl měsíčního setkávání budeme spolu se studenty středních a vysokých škol rozvíjet své praktické i teoretické divadelní znalosti, seznámíme se s chodem divadla a specifiky divadelního prostředí, budeme o divadle číst, mluvit a možná ho i trochu tvořit.

Cílem kurzu je rozproudit diskusi o divadle, rozvíjet uměleckou (a předně pak diváckou) zkušenost a naučit se o těchto zkušenostech přemýšlet a vést dialog.

V rámci setkávání uvidíte nová představení Příchozí z projektu Území nikoho a připravovanou původní komickou operu Vesnice divadla Vosto5. Seznámíte se s dramaturgyní Martou Ljubkovou, herečkou a improvizátorkou Alžbětou Novákovou nebo s ředitelem Vzletu, producentem Petrem Prokopem. Nahlédnete do divadelního provozu vršovické kulturní křižovatky Vzlet.

Pro: studenty a studentky ve věku 16 až 22 let
Kdy: devět setkání od 3. 10. do 14. 12. 2022
Cena: 2 000 Kč (v ceně jsou zahrnuty i vstupenky na představení)
Lektorka: Jana Stárková, dramaturgyně, režisérka, performerka

Přihlaste se ZDE.

Program

  • 3. 10. / 17–19 Úvodní setkání
  • 9. 10. / 19–22 Návštěva festivalu 4+4 dny v pohybu
  • 17. 10. / 17–20 Herecký workshop s Alžbětou Novákovou
  • 7. 11. / 17–19 Čtení o divadle
  • 14. 11. / 17–19 Diskuze: Divadelní produkce s Petrem Prokopem
  • 27. 11. / 19–22 Generální zkouška připravovaného projektu Příchozí + diskuze s tvůrci
  • 5. 12. / 17–20 Workshop na volitelné téma s Janou Stárkovou
  • 12. 12. / 17–20 Divadlo a text 2: workshop s Martou Ljubkovou
  • 14. 12. / 19–22 Generální zkouška připravovaného projektu Vesnice + diskuze s tvůrci

https://vzlet.cz/

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/