03.12.2019 10:38

Vzpomínkový večer – Petr Lébl/Mircea Eliade: Had

Zveme vás na vzpomínkový večer, v němž si připomeneme osobnost Petra Lébla (1965-1999) a jeho legendární inscenaci Had. Promítání inscenace doprovodí přímí aktéři (Tomáš Palatý, Jitka Říhová, Jaroslav Achab Haidler, Štěpánka Červenková ad.) a spříznění pamětníci (Vlasta Smoláková, Jana Návratová ad.). Večer se bude konat 9. prosince 2019 od 17:30 v kinosále (míst. 429). Všichni jsou srdečně zváni.

Autor článku: Martin Pšenička

Vzpomínkový večer – Petr Lébl/Mircea Eliade: Had

Zprávy

11.12.2019

CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus oslaví 10. narozeniny

CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus si v únoru příštího roku připomene deset let od založení. Průkopnická organizace veřejných cirkusových kurzů pro děti a dospělé vybudovala největší youth centrum v České republice, rozvinula obor social cirkusu, který využívá techniky nového cirkusu pro rozvoj osobnosti účastníků po všech stránkách a zlepšuje jejich sociální dovednosti, založila mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis a podporuje nově vznikající novocirkusové projekty.

10.12.2019

Ve Státní opeře pokračuje kolaudace, předána bude 15. prosince

V opravované historické budově Státní opery dnes začali instalovat nová křesla, současně pokračuje kolaudace budovy. Oficiální předání stavby Národnímu divadlu by se mělo uskutečnit 15. prosince. Původní odhad nákladů rekonstrukce byl přibližně 900 milionů korun, cena ale vzrostla na 1,3 miliardy korun včetně DPH. Důvodem navýšení byla hlavně změna technologie jevištní točny za 115 milionů korun a rekonstrukce vzduchotechniky.

05.12.2019

Východočeské divadlo Pardubice slaví 110. výročí svého otevření

Východočeské divadlo si 11. prosince připomene 110. výročí otevření nádherné secesní budovy Městského divadla v srdci Pardubic. Toto významné jubileum oslaví současní zaměstnanci divadla se svými bývalými kolegy i zástupci partnerských společností během slavnostního večera, v rámci něhož budou předána ocenění vybraným osobnostem, které se nesmazatelným písmem zapsaly do historie Východočeského divadla.