17.05.2018 08:07

Workshop Body Weather s tanečníkem Frank van de Venem

“Budeme se zabývat pohledem na symbiotický vztah jazyka a pohybu z perspektivy tréninku Body Weather / Počasí těla. Vokální a fyzické škále můžeme rozumět jako ekvivalentu vztahu mysli a těla. Budeme sledovat, jak naše tělo a mysl spolu fungují. Prozkoumáme cesty jak je rozpojit, znovu spojit a využít to, co jsme objevili, pro divadelní a taneční improvizaci.”
(Frank van de Ven)

Body Weather / Počasí těla zkoumá průnik těla s jeho okolním prostředím. Tělo není chápáno jako fixní a separovaný subjekt, ale jako subjekt stále se proměňující podobně jako počasí. Počasí je synonymem pro komplexní systém sil a vlivů proudících nejen skrz tělo, ale i za jeho hranice.

Termín a filozofický základ pro Body Weather / Počasí těla koncipoval na začátku 80. let tanečník Min Tanaka. Metoda pak byla dále rozvíjena v rámci dílen a projektů po celém světě. Frank van de Ven byl členem Tanakovy skupiny Maijuku v Japonsku v letech 1983-1991. Společně s Katarinou Bakatsaki vede platformu pro tréning a performance Body Weather Amsterdam. Frank van de Ven je dlouhodobě zapojen do projektu Body/Landscape. Od roku 1995 vede spolu s Milošem Šejnem (AVU) projekt Bohemia Rosa, který se zabývá propojováním umění, krajiny, geologie, přírodní historie a architektury.

Dílna Body Weather / Počasí těla je určena každému, kdo chce zkoumat vztah těla a jeho fyzické přítomnosti, praktikujícím tanečníkům, divadelníkům a těm, kdo se zabývají fyzickým divadlem.

Dílna bude vedena v angličtině bez přítomnosti tlumočníka.
Přihlášky s přiloženým CV zasílejte na adresu: jana.svobodova@archatheatre.cz
19. a 20. května 2018 / 11.00–17.00 / Studio Divadla Archa, Zlatnická 8 / Cena: 1000 Kč / v angličtině

Autor článku: Divadlo Archa - Táňa Švehlová

Příležitosti v ČR

19.03.2019

DiFA JAMU: Mezinárodní konference doktorských studií 2019 – výzva k účasti

Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně vyhlašuje Call for Proposals pro 9. ročník Mezinárodní konference doktorských studií. Tématem letošní konference je EXPERIENCE AS A RESEARCH METHOD IN PERFORMING ARTS. Konference se uskuteční ve dnech 22. a 23. listopadu 2019. 

19.03.2019

Konference Perspektivy teatrologie 3 – výzva k účasti

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních studií FF MU Brno, Divadelním oddělením Moravského zemského muzea a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 3. Cílem pracovního setkání je představit aktuální podoby výzkumu, výstupy projektů, publikace i témata rozpracovaná či vůbec nezpracovaná. Konference nabízí prostor pro referáty libovolného zaměření: metodologické, teoretické či historiografické, dílčí prezentace i zprávy související s výzkumem divadla, kulturních performancí i umění blízkých.

15.03.2019

Městské divadlo Mladá Boleslav: konkurz (správce budovy a vedoucí dopravy)

Městské divadlo Mladá Boleslav hledá pracovníka na pozici správce budovy a vedoucího dopravy. Náplň práce: odpovídá za technický provoz divadla a správu budovy, zajišťuje údržbu, organizuje provádění oprav, zajišťuje dopravní potřeby divadla – organizuje dopravu nákladními vozy a autobusy…