17.10.2018 12:19

Workshop: činoherní minimalismus a formalismus

Zveme vás na jednodenní workshop, při němž se pokusíme získat základní zkušenost s činoherním minimalismem a formalismem.

Pokusíme se získat základní zkušenost s prostým bytím v prostoru, na jevišti a ve vztahu a nahlédnout do poměrně vzrušujícího způsobu existence.

Program

  • 9.30–13.30 získáme základní zkušenost s postupy a hodnotami činoherního minimalismu a formalismu
  • 14.30–18.00 budeme vše rozvíjet a hlouběji si osvojovat
  • 19.30–22.00 si každý včetně lektorů nastuduje a zahraje velmi krátké  představení

Workshop vedou režisér Petr Odo Macháček a herečka Zdeňka Brychtová. Koncepce vychází z jejich workshopů v minulém roce a týdenního letního kurzu v rámci Jiráskova Hronova.

Workshop je otevřený všem zájemcům bez ohledu na jejich divadelní zkušenosti. Po celou dobu je u kamenného baru zdarma k dispozici dostatek kávy, čaje a vody.

Více informací: https://www.divadlokamen.cz/workshop_minimalismus_rijen_2018

Vstupné: 440/320 Kč

https://goout.net/cs/listky/workshop-den-a-noc-s-minimalismem/bjhd/

Autor článku: Divadlo Kámen

Burza

23.01.2019

Překladatelská dílna DILIA 2019: stipendia pro mladé překladatele z italštiny

V letošním roce pořádá DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura již popatnácté překladatelskou dílnu. Workshop je určen začínajícím překladatelům z řad studentů filologických oborů, divadelních škol a dalších studujících, kteří mají dostatečné jazykové vybavení a zájem o divadelní texty. Překladatelská dílna DILIA je v letošním roce zaměřena na oblast současné italské dramatiky. Smyslem překladatelské dílny je přiblížit účastníkům problematiku překladu divadelního textu. Každý účastník během workshopu přeloží jednu divadelní hru.

23.01.2019

Festival Performance Crossings 2019 – výzva pro umělce

Cross Attic & galerie Holešovická Šachta vyhlašují otevřenou výzvu pro umělce k příležitosti prezentování tvorby na festivalu performance artu Performance Crossings, který proběhne od 15. do 18. května 2019 v Praze.

23.01.2019

Dokumentární divadlo jako kreativní nástroj výuky: interaktivní dílna pro pedagogy

Dílna je určena všem pedagogům s odvahou objevovat nové kreativní postupy. Účastníci zjistí, co to dokumentární divadlo je, jaká je jeho poetika, jakým jazykem hovoří. Sami také formulují svá témata, která vnímají jako aktuální a budou hledat pro ně vhodný divadelní jazyk. Závěr praktické dílny je věnován diskuzi týkající se propojení postupů dokumentárního divadla a výukového programu vybraných předmětů základních a středních škol.