21.09.2006 00:00

Workshop – divadelní tlumočení do znakového jazyka

Středa 11. října 2006, 10-13 hodin / 14 - 17 hodin, pořádá Nablízko o. s. ve spolupráci s Českou komorou tlumočníků znakového jazyka.

Cílem workshopu je předat základní informace o vztahu divadla a neslyšících jako kulturní a jazykové menšiny, nastínit způsoby tlumočení divadelních představení do znakového jazyka a zabývat se možnostmi jeho uměleckého využití. Budeme hovořit také o tradici divadelního tlumočení v České republice a ve světě.

Workshop čerpá z několikaleté zkušenosti spolupráce Divadla Nablízko a České komory tlumočníků znakové­ho jazyka a je v Čechách prvním a jediným svého druhu. Jeho unikátnost podtrhuje také fakt, že forma stínového tlumočení, kterou se bude workshop podrobně zabývat a která je použita v inscenaci Tracyho tygr, drží prvenství také v Evropě!

Workshop pod vedením režisérky Apoleny Vynohradnykové a tlumočnice Naďi Dingové je určen tlumočníkům, režisérům, neslyšícím, ale i odborné a laické veřejnosti a je koncipován do dvou bloků – teoretického a praktického. Praktické části se zúčastní herci a tlumočníci inscenace Tracyho tygra.

V případě zájmu, prosím rezervujte na čísle 777 929 096 nebo mailem na rezervace@nablizko.cz.

Symbolické vstupné činí 100,- na celý den.

Zdroj: mailing@nablizko.cz

Autor článku: redakce