29.09.2022 11:09

Farma v jeskyni zve na workshop Fyzická partitura / Immerse Performing

Farma v jeskyni zve k účasti na dílně FYZICKÁ PARTITURA / IMMERSE PERFORMING, která proběhne 14. - 18. 10. 2022 v Centru současného umění DOX, Praha.

„KDYŽ SE DÍVÁTE NA PŘEDSTAVENÍ FARMY V JESKYNI, NEVÍTE, ZDA SLEDUJETE TANEC, DIVADLO NEBO KONCERT. ALE JEDNA VĚC JE JASNÁ, JE TO SOUČASNÉ PERFORMATIVNÍ UMĚNÍ.”
/ASSEN ASSENOV, ŘEDITEL ONE DANCE WEEK INTERNATIONAL FESTIVAL/

Soubor Farma v jeskyni je známý svou specifickou prací s výrazem performera, kterou charakterizuje osobní angažovanost, ponoření se do tématu, muzikalita a vysoká dynamika. Za 20 let své existence se studio stalo platformou pro kontinuální osobnostní a profesní rozvoj umělců z mnoha zemí a vytvořil nezaměnitelný rukopis, který boří hranice mezi interpretem pohybovým, hudebním a hereckým. Ve svých dlouhodobých projektech se členové Farmy v jeskyni soustřeďují na výzkum současných sociálních témat a hledání různých scénických výrazových možností. Nicméně základní osou individuální tvorby zůstává práce s akcí a fyzickou partiturou.

Dílna seznámí účastníky s různými způsoby tvorby fyzické partitury, zaměří se na vztah mezi vnitřní strukturou a vnější kompozicí akce, mezi rytmem a významem, mezi živou přítomností a přesnou fixací. Navede a inspiruje účastníky ke každodenní praxi, od tréninku k tvorbě, a nabídne individuální přístup s ohledem na momentální dispozice účastníka. Dílna se uskuteční pod vedením Viliama Dočolomanského, držitele Evropské ceny Nové divadelní reality a členů souboru, kteří vedli desítky workshopů v ČR i zahraničí. Workshop je otevřen studentům a profesionálům z oblasti performativního umění, ale i zájemcům bez předchozích profesionálních zkušeností. V případě velkého zájmu o dílnu budou účastníci vybráni na základě CV/motivačních dopisů.

Workshop je spojený s výběrem performera nebo stážisty pro dlouhodobou spolupráci se souborem pro nově připravovaný projekt.

Účastnický poplatek: 5300 Kč.
Registrujte se na: https://forms.gle/wxxeRDYhcdyRfs5E9 
Registrace do 3.10. 2022 nebo do naplnění kapacity workshopu.

Autor článku: Ondřej Wald