23.09.2019 11:37

Workshop, pracovní setkání nad pojmy performance/ performativita

Jménem Centra pro výzkum performativity bychom Vás rádi pozvali na jednodenní workshop – pracovní setkání nad pojmy performance/ performativita, které se uskuteční v pátek 27. září od 10:00 ve Studiu Domu umění města Brno (Malinovského nám. 2, 602 00 Brno-střed).

Setkání – workshop má za cíl přispět k zaplnění bílých míst na mapě výzkumu performativity (v nejširším slova smyslu) a k diskuzi o použití tohoto a příbuzných pojmů v českém a slovenském humanitním a sociálněvědním výzkumu. Jelikož se v tuzemsku komplexnější diskuse nad konceptem performativity teprve rozbíhá, rozhodli jsme se k tématu uspořádat setkání odborníků napříč sociálními a humanitními obory a profesionálů z umělecké praxe. Ti by měli ve vzájemné diskuzi a diskuzi s obecenstvem představit, jakým způsobem koncept performativity/performance ve svém výzkumu používají a jak rozumí klíčovým pojmům z oblasti performativních studií.

Abychom měli představu o účasti, prosíme v případě zájmu o vyplnění tohoto registračního formuláře (účast je samozřejmě zdarma)

Kompletní program setkání a více o akci najdete na našem webu: https://performativity.phil.muni.cz/workshop

Autor článku: Amálie Bulandrová