04.03.2002 00:00

Worth a Thousand Words

Kanadský Stratford Festival připravuje výstavu divadelní plakátů Worth a Thousand Words. Výstava potrvá od 12. května do 1. září 2002 a představí vítězné plakáty vzešlé z mezinárodní výstavy divadelních plakátů pořádané v průběhu festivalu. Stratford Festival je jedním z největších repertoárových festivalů v severní Americe a každoročně ho navštíví více než půl miliónu diváků.

Worth a Thousand Words je mezinárodní výstava divadelního plakátu, která představuje výběr z nejzajímavějších a nejlepších divadelních plakátů z celého světa za posledních pět let. Soutěžní přehlídky se mohou zúčastnit plakáty z celého světa a v jakémkoliv jazyce, poprvé zveřejněné po 1. lednu 1997 a vytvořené pro profesionální divadelní představení. Plakáty se musí vztahovat pouze na činoherní a muzikálové inscenace a festivaly (do soutěže nelze zařadit plakáty k operním, tanečním nebo čistě hudebním projektům).

Výstava Worth a Thousand Words bude ze Stratfordu přenesena do prostorů DownTown Exchange v Torontu a pak i do New Yorku. Snahou organizátorů ale je představit výstavu i v dalších severoamerických městech. Uzávěrka přihlášek je 15. dubna 2002. Veškeré další informace, včetně přihlášky (ke stáhnutí ve formátu pdf), naleznete na http://www.gallerystratford.on.ca.

Autor článku: redakce