21.09.2020 10:53

Z Váránasí přes Žižkov až do Andalusie. Mladí performeři vám otevřou svět nečekaných hudebně tanečních koláží

Unikátní koktejl uměleckých žánrů, jako je nový cirkus, současný tanec, flamenco nebo indický tanec kathak můžou diváci v říjnu t. r. ochutnat v A-studiu Rubín a ve Studiu Citadela v Praze. 

Režiséři Ondřej Havelka a Lucie Ferenzová uvedou ve spolupráci s mladými performery Rozálií Havelkovou, Anežkou Hessovou, Evou Starou a Petrem Šmídem premiéry inscenací Rozladěné Držky a Můj Hood. V obou autorských projektech vzniklých v koprodukci Studia Citadela a Collective Coller se originálním způsobem snoubí specifické taneční a divadelní žánry a formy s autorskou hudbou a autentickými životními příběhy jejich tvůrců.

Autorský projekt Rozladěné držky zpěvačky Rozálie Havelkové a tanečnice Anežky Hessové vznikající pod taktovkou režiséra Ondřeje Havelky je ojedinělou koláží klaunérie, hudby, flamenca a klasického indického tance kathak. Vychází z autentických vzpomínek Rózy Havelkové na její angažmá u belgického cirkusu Ronaldo a vypráví příběh o odvážném vykročení do neznáma, touze splnit si svůj sen a setkání snu s realitou.

Inscenace Rozladěné držky bude mít pražskou premiéru 9. a 10. 10. 2020 ve Studiu Citadela.  

Inscenace Můj Hood performerky Anežky Hessové, akrobatky Evy Staré a režisérky Lucie Ferenzové otevírá dnes velice aktuální otázku nomádství, hledání domova a identity.  Skrze osobní příběhy rezonuje v představení téma dětí nomádů, emigrantů a imigrantů, které jsou na jednu stranu asimilované a přijaté do společnosti, na stranu druhou se stále cítí být cizinci a hledají svůj životní prostor. Rodná země rodičů už není jejich rodnou zemí, ale nová země je nepřijala bezezbytku. Hledají cestu. K sobě samým, druhým, ke světu, cestu domů.

Inscenace Můj Hood bude mít premiéru 16. 10. 2020 v A-Studiu Rubín. 

https://jinavlna7.wixsite.com/citadela

Autor článku: Vendula Kodetová