12.01.2022 16:19

Západočeské divadlo v Chebu uvede premiéru komedie Můj romantický příběh

Jako svou první letošní premiéru uvede Západočeské divadlo v Chebu hru ze života nezadaných třicátníků skotského dramatika Daniela Craiga Jacksona s názvem Můj romantický příběh. Chebská premiéra je naplánovaná na 14. a 15. ledna ve Studiu D. Kromě Chebu mohou diváci inscenaci zhlédnout také v Praze, a to 16. února v Divadle v Celetné. V tiskové zprávě o tom ČTK informovala dramaturgyně chebského divadla Martina Pokorná.

Současná hořká komedie ze života třicátníků je čtvrtou premiérou letošní divadelní Sezony nových začátků. Režisérem inscenace je Zdeněk Bartoš, který pro chebské divadlo režíroval i jiná představení. Ve hře je více než dvacet postav, které v chebské inscenaci ztvární pět herců. V hlavních rolích se představí Jan Hanny Firla, Magdaléna Hniličková, Stephanie Van Vleet, Pavla Janiššová a Pavel Richta.

Smršť nekorektních vtipů a hlášek provede publikum za dvě hodiny nadčasovým tématem, jakým je hledání pravého životního partnera či partnerky, a to z mužské i z ženské perspektivy. „Díky obrovskému smyslu pro humor, kterým oplývá její autor, bude divákům umožněno podívat se i na trapasy i lehce bolavá témata s nadhledem a lehkostí a třeba se spolu s postavami i zasmát sami sobě. Vždyť kdo nikdy nezažil euforii zamilovanosti, bolest z odmítnutí či nepovedené rande?" uvedla Pokorná.

„Tuto neromantickou komedii ocení nejen vrstevníci hlavních hrdinů, tedy single třicátníci, ale asi každý milovník takzvaného ostrovního humoru i televizních sitcomů," uvedla dramaturgyně inscenace Kristýna Čepková. „Na této hře mě moc baví ostrý humor, překvapivé rozuzlení některých situací a také to, že přes veškerou ironii a vtip je to hra velmi lidská. Je znát, že autor ji psal s velkým pochopením pro lidské slabosti i milostné karamboly,” dodala.

Vztahová komedie Můj romantický příběh/My Romantic History režiséra Jacksona vyhrála první cenu na festivalu Fringe v Edinburghu v roce 2010, posbírala řadu dalších cen a slavila úspěchy v Bush Theatre v Londýně. V Česku ji dosud uvedl brněnský Buranteatr, Divadlo Petra Bezruče, Divadlo pod Palmovkou a Divadlo A. Dvořáka Příbram a Divadlo na Orlí (JAMU).

https://www.divadlocheb.cz/

Autor článku: ČTK: bah, kš