18.03.2021 10:09

Zapojte se svým příběhem do divadelní hry Elišky Brtnické Hang Out District

Podnikli jste jako malí něco nebezpečného, zakázaného, napínavého či bláznivého? Nahrajte nám svůj příběh. Krátké, dlouhé, zábavné i divné historky zařadíme do anonymní republikové databáze okresního přeboru šílených nápadů z vašeho dětství Hang Out District a zpřístupníme ostatním.

Nový projekt Elišky Brtnické Hang Out District je volným pokračovaním site-specific performance Hang Out ušitým na míru vládním opatřením. Covid friendly divadelní hra pro jednoho diváka a žádného herce založená na poslechu příběhů z vašeho dětství zavede posluchače do neprobádaných míst daného okresu. Historky anonymních přispěvatelů jsou řazeny do District mapy a jejich poslech je na platformě Bandcamp k dispozici čtyřiadvacet hodin denně.

Věděli jste, že Česká republika má 76 okresů? Zajímalo by vás, kde kdo podnikl něco bláznivého? A kolik riskantních nápadů jste kdysi měli vy? Divíte se, že jste přežili své dětství? Nebo byste si jen chtěli na procházce s kamarády zavzpomínat na bláznivé věci, které jste spolu prožili? Vezměte mobil a sluchátka a vyražte ven za poslechu příhod ze svého okresu, které si spustíte v aplikaci Bandcamp (https://hangoutaudio.bandcamp.com/album/stories). Brouzdejte ulicemi, sledujte domy, zahrady, ploty, komíny, parkoviště, kanály i mosty. Nechte se nést na vlně fantazie, vzpomínek a chvění ve vzdáleném spojení s lidmi kolem vás.

Přispějte svým příběhem!
V současnosti ještě nemáme dostatečné množství audionahrávek a není tedy možné procházku s poslechem plnohodnotně podniknout, pomozte nám to změnit! Pokud se vám projekt líbí, srdečně Vás zveme k účasti. Nahrajte nám svou historku – krátkou, dlouhou, zábavnou, divnou ale hlavně o tom, jak jste podnikli něco nebezpečného, zakázaného, napínavého či bláznivého a my ji zařadíme do anonymní republikové databáze a zpřístupníme ostatním. Své audionahrávky slovně uveďte názvem okresu či obce, v němž se příběh odehrál, a pošlete přes WhatsApp na číslo +420702916485 nebo postujte na FB stránku HANG OUT DISTRICT nebo nahrajte na google disk s povolením přístupu pro audiowalk.ho@gmail.com.

Nebojte se svého hlasu, nahrávku můžete pojmout po svém, připojit jakýkoli komentář či okolnosti a doplnit pocit, s jakým se na to díváte zpětně z pohledu dospělého. Náhrát můžete nejen sebe, ale i své rodiče, prarodiče či klienty v domově pro seniory, kteří nedisponují technologiemi a rádi si zavzpomínají. Projekt je otevřen i cizincům a nahrávkám v cizím jazyce.

HANG OUT DISTRICT

V hlavních rolích: Vy a vaše město
Vypravěči a diváci: my všichni
Koncept: Eliška Brtnická a Vláda ČR
Technické zpracování: Roman Džačár
Produkce: Eva Roškaňuková

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz