11.09.2020 09:23

Zažít Archu jinak

Divadlo Archa se v sobotu 19. září zapojí do letošního festivalu Zažít město jinak. Během odpoledne expanduje se svojí unikátní divadelní atmosférou do prostoru pasáže Paláce Archa a obsadí společný vnitroblok. Archa jako místo setkání se tak přirozeně stane jedním z míst sousedských slavností založených na společném sdílení veřejného prostoru.

Odpoledne s hudbou, grilováním a drinky začne od 16.00 v atriu Archy. Společně s DJs se následně překlene do nové kavárny Plavky v horním foyer divadla. Od 20.00 poté v Arše hostuje soubor Divadla Husa na provázku s pražskou premiérou inscenace Gádžové jsou do nebe v režii Jiřího Havelky.

Divadlo Archa je centrem pro současná scénická umění. Místem, kde se střetává divadlo, koncerty a další kulturní akce. Místem setkání různorodých komunit.  Divadlo Archa sídlí v prostorách původního divadla D34, následně Divadla E. F. Buriana, v budově funkcionalistického bankovního paláce (Legiobanka/Palác Archa) v pasáži v ulici Na Poříčí.

https://www.divadloarcha.cz/

Autor článku: Pavlína Svatoňová

Zažít Archu jinak

Festivaly

07.02.2023

Struny dětem zvou na konci března na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Nabitý hudební program láká na jazz, world music, klasiku, elektroniku i chytrý pop. Vystoupí například Bára Poláková, skladatel a hudebník Floex, který pozve posluchače do tajemného světa Machinaria i dalších počítačových her nebo S.V.A Trio se svou pořádnou porcí jazzu.

28.01.2023

Smetanova Litomyšl připomene krásné časy

Národní festival Smetanova Litomyšl v roce 2023 slaví půlkulaté jubileum, v období 18 dní od 15. června do 2. července se uskuteční jeho 65. ročník. Přinese 35 pořadů hlavního programu, který doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a 19. Smetanova výtvarná Litomyšl.

25.01.2023

Čeští umělci na festivalu Cirkopolis 2023

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis vybírá tradičně vedle neotřelých umělců z různých koutů světa i tuzemské, kteří se vyrovnají zahraniční konkurenci. Česká scéna nabídne sólový projekt závěsné akrobatky a performerky Lenky Švolíkové, jež se zapíše do paměti diváků představením Sandwritten. Chybět nemůže ani výrazná tvář současné scény Eliška Brtnická, jejíž kinetická performance Thin Skin kloubí prvky nového cirkusu a výtvarné instalace.