06.04.2019 20:21

Zemřel bývalý ředitel Divadla na Vinohradech Jindřich Gregorini

28. 12. 1939 – 6. 4. 2019

Divadelní ekonom, ředitel Divadla na Vinohradech v letech 2000-2012.

Po maturitě vystudoval produkci na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze a poté pracoval jako ekonom v řadě pražských scén: např. v někdejším Divadle Jiřího Wolkra, Státním divadelním studiu nebo Ústředním loutkovém divadle. Od poloviny 90. let také vyučoval na pražské divadelní i filmové fakultě.

V roce 1965 nastoupil do Divadla na Vinohradech jako vedoucí provozu a výroby a řadu let zde působil jako náměstek pro provoz a ekonomiku. V roce 2000 se poté stal jeho ředitelem, když ve funkci vystřídal Jiřinu Jiráskovou. Podobně jako ona vedl scénu k návratu k jejím měšťanským kořenům a repertoár sestavoval z divácky úspěšných komedií a lehčích žánrů (rozhovor o dramaturgii Divadla na Vinohradech poskytl Gregorini pro ČT24, záznam zde). Ředitelem byl až do roku 2012, kdy na jeho místo nastoupil někdejší ředitel Divadla Na Fidlovačce, herec a režisér Tomáš Töpfer.

O jeho úmrtí informovala rodina.

Autor článku: Převzato z: https://www.divadelni-noviny.cz/ a https://www.divadlonavinohradech.com/, foto: Tomáš Krist

Zemřel bývalý ředitel Divadla na Vinohradech Jindřich Gregorini

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.