27.07.2019 12:04

Zemřel Václav Kotek

Václav Kotek
3. 2. 1953 – 25. 7. 2019 Karlštejn

Dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana, kde působil zároveň jako mluvčí a manažer. Jeho synem je herec a režisér Vojtěch Kotek.

V Divadle Járy Cimrmana byl od roku 1973. Vystupoval celkem ve dvanácti inscenacích: Vyšetřování ztráty třídní knihy (postava Zemského školního rady), Hospoda Na mýtince (Trachta), Vražda v salonním coupé (stevard), Němý Bobeš (Bobeš), Dlouhý, Široký a Krátkozraký (pocestný), Posel z Liptákova (Schmoranz), Lijavec (mlynář), Blaník (Šlupka), Záskok (dvojrole Jozífka a Bárty), Švestka (dvojrole Emilky a Nastoupila), Afrika (Uku) a České nebe (Radecký). Zahrál si i ve filmech Nejistá sezona a Rozpuštěný a vypuštěný. Byl majitelem a jednatelem Divadelní agentury Echo s.r.o.

V roce 2007 vedl výpravu do ruského pohoří Altaj, která tam provedla úspěšný výstup na dosud nepojmenovanou horu tohoto pohoří dosahující nadmořské výšky 3610 metrů. Dobytý vrchol pak pojmenovali Hora Járy Cimrmana. Součástí výpravy byli vedle Kotka i jeho syn Vojtěch, horolezci Radek Jaroš, Evžen Hart a Jan Herzmann.
Zemřel nečekaně. Byl nalezen mrtev ve svém domě na Karlštejně. Příčina smrti je v šetření.

Autor článku: Převzato z: https://www.divadelni-noviny.cz/, foto převzato z: https://www.irozhlas.cz/