24.03.2023 10:57

Zemřela Zuzana Jindrová, dlouholetá pracovnice IDU

Zuzana Jindrová (5. 6. 1952, Praha - 17. 3. 2023, Praha) vystudovala dramaturgii na pražské Divadelní fakultě Akademie múzických umění. Po absolutoriu v roce 1975 nastoupila jako dramaturgyně do Divadla bratří Mrštíků v Brně, krátce přednášela na brněnské Janáčkově akademii múzických umění.

Od roku 1986 byla zaměstnaná v Divadelním ústavu (později IDU), kde 25 let vedla Informačně-dokumentační oddělení. Stála u zrodu specializované databáze, díky které oddělení již od počátku 90. let 20. století přešlo na vysoce moderní způsob zpracování, třídění a ukládání informací o českém profesionálním divadle po r. 1945.

Je autorkou několika článků o problematice digitalizace pramenů, dokumentace divadla a statistických dat, jako editorka spolupracovala na řadě monografií, kromě toho rovněž psala recenze a překládala divadelní hry.

IDU

Autor článku: Lucie Čepcová; foto: Lucie Čepcová

Zemřela Zuzana Jindrová, dlouholetá pracovnice IDU

Zprávy

29.05.2023

Tvůrčí dílny a interaktivní prohlídky výstav pro děti na letošním Pražském Quadriennale znovu připravuje kreativní platforma Máš umělecké střevo?

Doprovodný program pro nejmenší návštěvníky se skládá z tvůrčích dílen a aktivit pro širokou veřejnost a školní skupiny. Centrem je interaktivní prostor umístěný mezi výstavními halami Holešovické tržnice. Platforma Máš umělecké střevo? přináší hravý a nápaditý koncept, který souvisí s ústředním tématem PQ 2023 RARE. Hala 29 je upravena tak, aby svým návštěvníkům zprostředkovala nevšední zážitek scénografického umění.

29.05.2023

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě slavní šedesátiny a zve na oslavu

Novorenesanční zámeček obklopený rozsáhlým parkem, jezírky i lesy. Výjimečné místo, kde světoznámý skladatel Dvořák našel svůj druhý domov. Takový je Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě, který letos slaví 60 let od svého otevření. V sobotu 22. července zde návštěvníky čeká slavnostní program.

29.05.2023

„Pavel Šmok – Choreograf s duší básníka“ – křest nové biografie jednoho z nejvýznamnějších tanečních tvůrců 20. století

Ve středu 31. května od 17 hodin proběhne v malém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí speciální odpoledne věnované Pavlu Šmokovi. Na programu bude projekce dokumentárního portrétu „Fenomén Šmok“ (2017) v režii Ondřeje Kepky, po něm bude následovat křest publikace „Pavel Šmok – Choreograf s duší básníka“ taneční publicistky Lucie Kocourkové (2023).