08.04.2021 09:31

Žižkov pohybu – open call Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA

Máte chuť tvořit ve veřejném prostoru, propojit se s ostatními umělci i znalci lokality Dolního Žižkova a máte svůj tým k dispozici na konec června i v první půli září 2021? Přihlaste se do výzvy Žižkov pohybu.

Mezinárodní festival TANEC PRAHA přináší každoročně v červnu pestrou paletu tanečního a pohybového umění k vyvrcholení sezony. Jaká však byla ta poslední? Kolikrát už jste odkládali představení a jak se vám daří udržet tým pohromadě? Co takhle všem nalít více optimismu a radosti z práce ve veřejném prostoru?

Pojďte s námi letos ještě důkladněji zkoumat a odhalovat kouzlo Dolního Žižkova!

Gordický uzel na rozhraní Prahy 1, 3 a 8, dolní Husitská a její neustálé proměny, vitríny, dvorky, schody, slepé uličky, zelené plochy, náměstí a démonický vrch Vítkov – to jsou naše výzvy, to vše spoluvytváří genius loci zdánlivě nehostinné části čtvrti.

Site-specific projekt může mít mnoho podob, ale nikdo nevíme, jaká budou v červnu pravidla. Tato výzva má dvojí aspekt: prozkoumat Dolní Žižkov, objevit v něm dosud neobjevené, přijít s nápady na jeho oživení, animaci, zpestření uměleckými zážitky. Ale k tomu je třeba myslet na bezpečnost diváků, jejich rozestupy, omezení společného pohybu… těžký oříšek.

Neodradí vás ani to? Máte chuť tvořit ve veřejném prostoru, propojit se s ostatními umělci i znalci lokality, máte svůj tým k dispozici na konec června i v první půli září 2021? Pojďte do toho s námi!

Jak na to?

I. Pošlete nám stručný, strukturovaný motivační e-mail:

  • co vás na výzvě láká, zajímá, zaujalo
  • kdo jste, kontakt, jakou máte zkušenost, popř. link na poslední realizovaná díla
  • jaký tvůrčí tým byste rádi do realizace projektu zapojili

To vše nejpozději do 23. 4. 2021.

​II. Umělecká rada festivalu projde materiály všech zájemců a ozveme se vám do konce dubna.

III. Vybrané umělce/týmy pozveme na diskusi se znalci (z pohledu historie, architektury a urbanismu) a návazně vybereme lokality v rámci společného konceptu.

IV. Do konce května uzavřeme smlouvy s vybranými umělci, tak aby mohli pracovat na přípravě projektu.

Realizace projektu: 25.–27. 6. 2021, reprízy: 11. a 12. 9. 2021

Kontakt: alena.brozova@tanecpraha.eu

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz