08.06.2021 20:08

Žižkovský divadelní dvorek přivítá diváky

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana letos poprvé otvírá letní scénu jménem ŽIŽKOVSKÝ DIVADELNÍ DVOREK, která, jak název napovídá, se nachází ve dvoře divadla. Hrát se bude v průběhu celých letních prázdnin, přesněji řečeno ve dvou blocích. Kromě domácích souborů jako je 3D company, Divadlo AQUALUNG a Cimrman English Theatre se divákům představí také inscenace z repertoáru hostujícího Divadla v ŘeznickéDivadlo Járy Cimrmana na venkovní scéně hrát nebude, v létě ale uvede několik zájezdových představení přeložených z uplynulé sezóny.

V minulých letech se v Žižkovském divadle již několik představení venku odehrálo, předloni zde dokonce vznikla speciální putovní inscenace Čechovova Racka. Letos ale bude zdejší program o poznání bohatší.

První premiérou bude autorský ŽižKabaret v režii Martina Vokouna, který uvede divadlo 3D company ve spolupráci se spřáteleným Divadlem Puls. Inscenace vzniká mimo jiné k symbolickému uctění 140. výročí povýšení Žižkova na město a bude se hrát i v příštím roce, na který zase připadá 100 let od jeho připojení k tzv. Velké Praze. Součástí kabaretního pásma s živým hudebním doprovodem pianisty Zdeňka Dočekala budou čtyři detektivní příběhy. Herecké obsazení je téměř kompletně alternované a do děje budou moci zasáhnout i samotní diváci.

Soubor 3D company uvede také reprízu monodramatu Frida K., které již sedm let hraje Diana Šoltýsová. Ta rovněž režírovala hostující komorní inscenaci Jenůfa za 31 minut. Dále se diváci mohou těšit třeba na Velkou divadelní pohádku, která je vhodná pro děti od 5 let. Divadelní dvorek přivítá také studenty VOŠ herecké nebo inscenovaný koncert Ozvěny barového divadla.

Další novinkou bude Skečírek Divadla AQUALUNG pod autorskou a režijní taktovkou Petra Vodičky. Ten se rozhodl propojit své rozhlasové minutové hry do jednoho večera a převést je na jeviště. Doprovázet je bude živá kapela Orchestr posledního dne, jíž je současně zpěvákem.

Vstupenky na všechny zmíněné tituly jsou již dostupné v předprodeji Žižkovského divadla Járy Cimrmana.

Divadlo v Řeznické uvede na Žižkovském divadelním dvorku čtyři tituly: Odvolání, Poslední sezení u doktora Freuda, Relativita a také novinku Jeden německý život. Vstupenky na tato hostující představení se neprodávají v Žižkovském divadle, ale v síti GoOut.

Hlediště na Žižkovském divadelním dvorku má kapacitu 60 míst a jelikož se jedná o venkovní scénu, bude zde povolena konzumace nápojů z divadelního baru. Večerní představení budou začínat v 19:00 nebo ve 20:00. Vyplatí se tedy určitě sledovat aktuální program i web divadla.

Od 30.6. bude pokladna divadla otevřena vždy hodinu před začátkem představení.

www.zdjc.cz

Autor článku: Kristýna Čepková, foto: Štefan Janečka (3D company + Divadlo Puls)

Žižkovský divadelní dvorek přivítá diváky

Festivaly

17.06.2021

Divadlo na cucky chystá festival nového cirkusu

CIRKUSKUS. Takový název nese mimořádný devítidenní program, na kterém v současnosti pracuje produkční tým Divadla na cucky. Od 10. do 19. července jím ožije olomoucké Letní kino. Zájemci se mohou těšit na pětici novocirkusových večerních představení, sedm workshopů, čtyři DJ sety a dvě filmové projekce, z nichž jednu živě doprovodí Moravská filharmonie Olomouc.

17.06.2021

Dream Factory Ostrava: tovární linka na ostravské divadelní sny se rozjíždí

Již v pátek večer bude zahájen v netradičním termínu divadelní festival Dream Factory Ostrava. Letošní 12. ročník festivalu byl vzhledem k dlouhodobě nejasné situaci spojené s pandemií rozdělen na dvě dějství. Na to I. se všichni ostravští snílci můžou těšit už v pátek 18. června, a navíc v open air podobě. Pod širým nebem tak diváci v amfiteátru za Domem kultury města Ostravy a přilehlém okolí budou moci zhlédnout tři večerní představení pro dospělé a o víkendových odpoledních i dva tituly pro celou rodinu.

17.06.2021

Letní kulturní sezóna na Mariánském náměstí v Praze začíná

Letní sezóna Mariánského náměstí začíná. V rámci projektu Moje Mariánské se zde odehrají divadelní, filmové, hudební, výtvarné i literární představení. Červenec bude vesměs divadelní, procházkový. Společnost Za dveřmi projde centrem města v obřích maskách na chůdách, Bratři v tricku si zahrají na Běžkařskou Odyseu, dostaví se origamisté, pletaři a jiní. A možná vyjde i letní kino.