08.06.2021 20:08

Žižkovský divadelní dvorek přivítá diváky

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana letos poprvé otvírá letní scénu jménem ŽIŽKOVSKÝ DIVADELNÍ DVOREK, která, jak název napovídá, se nachází ve dvoře divadla. Hrát se bude v průběhu celých letních prázdnin, přesněji řečeno ve dvou blocích. Kromě domácích souborů jako je 3D company, Divadlo AQUALUNG a Cimrman English Theatre se divákům představí také inscenace z repertoáru hostujícího Divadla v ŘeznickéDivadlo Járy Cimrmana na venkovní scéně hrát nebude, v létě ale uvede několik zájezdových představení přeložených z uplynulé sezóny.

V minulých letech se v Žižkovském divadle již několik představení venku odehrálo, předloni zde dokonce vznikla speciální putovní inscenace Čechovova Racka. Letos ale bude zdejší program o poznání bohatší.

První premiérou bude autorský ŽižKabaret v režii Martina Vokouna, který uvede divadlo 3D company ve spolupráci se spřáteleným Divadlem Puls. Inscenace vzniká mimo jiné k symbolickému uctění 140. výročí povýšení Žižkova na město a bude se hrát i v příštím roce, na který zase připadá 100 let od jeho připojení k tzv. Velké Praze. Součástí kabaretního pásma s živým hudebním doprovodem pianisty Zdeňka Dočekala budou čtyři detektivní příběhy. Herecké obsazení je téměř kompletně alternované a do děje budou moci zasáhnout i samotní diváci.

Soubor 3D company uvede také reprízu monodramatu Frida K., které již sedm let hraje Diana Šoltýsová. Ta rovněž režírovala hostující komorní inscenaci Jenůfa za 31 minut. Dále se diváci mohou těšit třeba na Velkou divadelní pohádku, která je vhodná pro děti od 5 let. Divadelní dvorek přivítá také studenty VOŠ herecké nebo inscenovaný koncert Ozvěny barového divadla.

Další novinkou bude Skečírek Divadla AQUALUNG pod autorskou a režijní taktovkou Petra Vodičky. Ten se rozhodl propojit své rozhlasové minutové hry do jednoho večera a převést je na jeviště. Doprovázet je bude živá kapela Orchestr posledního dne, jíž je současně zpěvákem.

Vstupenky na všechny zmíněné tituly jsou již dostupné v předprodeji Žižkovského divadla Járy Cimrmana.

Divadlo v Řeznické uvede na Žižkovském divadelním dvorku čtyři tituly: Odvolání, Poslední sezení u doktora Freuda, Relativita a také novinku Jeden německý život. Vstupenky na tato hostující představení se neprodávají v Žižkovském divadle, ale v síti GoOut.

Hlediště na Žižkovském divadelním dvorku má kapacitu 60 míst a jelikož se jedná o venkovní scénu, bude zde povolena konzumace nápojů z divadelního baru. Večerní představení budou začínat v 19:00 nebo ve 20:00. Vyplatí se tedy určitě sledovat aktuální program i web divadla.

Od 30.6. bude pokladna divadla otevřena vždy hodinu před začátkem představení.

www.zdjc.cz

Autor článku: Kristýna Čepková, foto: Štefan Janečka (3D company + Divadlo Puls)

Žižkovský divadelní dvorek přivítá diváky

Festivaly

28.06.2022

Festival Letní Letná vydává podcast o novém cirkusu

Již 19 let je hlavním cílem festivalu Letní Letná rozvíjet nový cirkus a předávat divákům kouzlo tohoto žánru. A proto organizátoři festivalu přicházejí s Letní Letná podcastem, který ve svých epizodách představí akrobaty, producenty a různé členy týmu festivalu i jiných českých projektů, které spojuje láska k novému cirkusu.

27.06.2022

Festival NODO a dalších 6 představení

Šesté bienále mezinárodního festivalu NODO v sobotu zahájilo drásavou operou o bezdomovectví. Skladatel Salvatore Sciarrino je mistrem silných poetických zkratek v ději i hudbě. Polský inscenační tým v čele s mezzosopranistkou Annou Radziejewskou nadchnul diváky širokoúhlou minimalistickou podívanou. Divadelní soubor JEDL s členy Ostravské bandy, hudbou Matouše Hejla na libreto Lucie Trmíkové uvedl včera Operu Ibsen / Přízraky, vysoce aktuální dílo o pokrytectví, přetvářce, naší neschopnosti říkat pravdu, zejména těm nejbližším.

27.06.2022

V Chráněném bydlení Fara v obci Slapy se uskuteční jedenáctý ročník festivalu Cihlafest

Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.