13.06.2007 00:00

Zlínské divadlo je do konce sezony téměř vyprodáno

Městské divadlo Zlín zažívá v těchto dnech nápor diváků – všichni ještě chtějí do prázdnin zhlédnout oblíbené kusy ve Velkém sále, ve Studiu Z i v Divadélku v klubu.

Tato potěšující bilance dělá vrásky ale jen pokladním divadla, které nabízejí zájemcům ještě několik zbývajících titulů: „Dlouhodobě máme vyprodán v Divadélku v klubu minimuzikál Hello, Dolly!, ale diváci se mohou na příští sezonu, v níž bude titul pokračovat. Stejně tak od září znovu uvidí hru Život je zatraceně krásnej, která do další sezony přechází také. Ještě v červnu si mohou vstupenky na tato představení zájemci zajistit na září – předprodej začal už 13. června. „Lidé mohou ještě využít i zbylých kuponů z této sezony pro zakoupení na zářijová představení,“ říkají pokladní a upozorňují: „Předprodej bude zajištěn v pokladně divadla i o prázdninách.“

„Stále rostoucí zájem diváků je dán nejen zajímavými tituly, ale také inscenacemi, které v současné době získaly řadu ocenění. Proto si lidé obnovují a zajišťují předplatné i na novou sezonu,“ říká ředitel divadla Antonín Sobek. „V loňské sezoně nám počet předplatitelů přesáhl hranici sedmi a půl tisíc. A prodej na příští sezonu vidím velmi optimisticky - už dnes ukazuje, že diváků ještě přibude,“ dodává.

Kromě výhod stálého místa, dne a možnosti využít kuponů, mají další nemalou výhodu – možnost zakoupit si vstupenky s předstihem dvou dnů před ostatními zájemci. „Tato výhoda se nejvíc projeví u hostujících souborů, které bývají často téměř vyprodány jen předplatiteli,“ říká vedoucí obchodu Věra Večeřová.

A na co se diváci mohou těšit v další sezoně 2007/2008?

Příští 62. sezona nese podtitul Čas velkých událostí, a tak nabídne „velké“ tituly. Umělecký šéf divadla Dodo Gombár se „podepíše“ pod muzikál Kabaret a Brechtova Baala. Nejslavnější příběh lásky všech dob – Romeo a Julie bude režírovat Katharina Schmitt, absolventka DAMU. Dalším hostujícím režisérem bude Jiří Trnka, který připraví Princeznu Turandot. Humorný a zábavný Dekameron nastuduje se zlínským souborem slovenský režisér Jakub Nvota. Jednoho z nejpůsobivějších dramat Maryša se ujme Martin Františák. Dětem bude tradičně patřit první premiéra sezony, kterou bude Červená Karkulka v režii Akrama Staňka a titulem určeným pro mládež, který potěší i dospělé, bude Sandokan a piráti z Mompracemu v režii Konráda Popela. Nebude chybět ani nový projekt ve Studiu Z – tentokrát na téma Kauza Ž. V Divadélku v klubu pak budou probíhat talk show moderátorky Českého rozhlasu Heleny Simerské s herci MDZ.

Zdroj: travnickova@divadlo.zlin.cz

Autor článku: Informace z divadel