18.06.2012 09:32

Zlínské Pohádkové předplatné: Velký sál ovládnou africká vedra i ruské mrazy

Na rozkvetlou louku, do horké Afriky, do ruských závějí i do pravěku zavedou v nadcházející 67. sezoně 2012/ 2013 dětské diváky s jejich dospělým doprovodem pohádky v Městském divadle Zlín. Představení se konají vždy v neděli ve 14.30 hodin ve Velkém sále.

Sérii pohádek zahájí krátce po slavnostním zahájení sezony 23. září rozverná autorská pohádka brněnského výtvarníka Rostislava Pospíšila s písničkami Jak si spolu hráli. Návštěvníky zavede na louku, kde se zabydlel Zajda (Kateřina Liďáková) a Felix (Roman Blumaier). A také pruhovaný slon, který zbožňuje čokoládové bonbóny…

Kvůli Černošské pohádce Divadla Drak Hradec Králové se Velký sál 4. listopadu promění v divokou Afriku. Před zraky dětí se odehrají pradávné africké mýty doporovázené říkadly, chybět nebude ani bubnování. Pohádka získala cenu za režijně-hudebně-herecké mistrovství pro Jiřího Vyšohlída na festivalu Mateřinka 2001.


Divadlo Drak: Černošská pohádka

Populární klasickou ruskou pohádku Mrazík do Zlína přiveze 27. ledna Divadlo Polárka Brno. Buďte se svými ratolestmi u toho, jak se silný a udatný, ale taky namyšlený a samolibý Ivan skrze medvědí kůži změní v dobrého člověka, který nemyslí pouze sám na sebe, jak hodná a skromná Nastěnka nakonec dojde svého štěstí a taky nezměrného bohatství, a nepřející a chtivá Marfuška zase ostrouhá…

Večerníček O Človíčkovi probudí v příští sezoně na jevišti umělecká šéfka zlínského divadla Hana Mikolášková, v hlavní roli se představí Roman Blumaier. Dětským předplatitelům ho divadlo nabídne 24. března. Diváky přenese do dávných časů, kdy na zemi rostly přesličky vyšší než panelák a mezi nimi se proháněli dinosauři. „První Človíček to neměl ze začátku vůbec jednoduché. Neměl drápy ani ostré zuby, ale protože byl chytrý a statečný, brzy přišel na to, jak mezi dravou havětí přežít a jak si najít kamarády, se kterými mu bude veselo,“ připomíná oblíbené příběhy na dobrou noc Mikolášková.


       Divadlo Polárka Brno: Mrazík

Autor článku: Veronika Jurčová, foto: Jak si spolu hráli

Zlínské Pohádkové předplatné: Velký sál ovládnou africká vedra i ruské mrazy