09.02.2009 00:00

Zvířátka ze ZOO předala dětem z Vizovic výtěžek dražby

Více než 21 000 korun si odnesli v pátek 6. února dopoledne z Městského divadla Zlín děti z Dětského domova se ZŠ ve Vizovicích. Výtěžek prosincové divadelní dražby jim předali po představení Opice Žofka Květoslav Slon (Rostislav Marek) a Žofka Orangutanová (Petra Hřebíčková) spolu s dalšími zvířátky z této inscenace.

Finanční obnos vydražili herci a příznivci divadla v pondělí 15. prosince večer v Divadélku v klubu v rámci tradiční akce zvané Vánoční tržiště. Doposud obdařilo zlínské divadlo vizovické děti částkou čtyřicet tisíc korun.

Letos se dražilo celkem osmapadesát předmětů, mezi nimiž byly například obrazy, hrníčky, háčkované dečky, tenisky, škrabka, náhubek pro psa, vázy, čepice, knihy, ale i klobásky, vajíčka či alkohol. Jako zkušení dražebníci se opět projevili herci Rostislav Marek a Pavel Vacek, asistentkou jim pak byla Šárka Hořáková.

Účastníci dražby finančními prostředky rozhodně nešetřili. Nejvíce peněz dali za keramickou konvičku ve tvaru kachny, jejíž cena se vyšplhala až na neuvěřitelných 1500 korun. Jako druhá nejdražší se umístila biedermeierovská soška za 1450 korun, na třetím místě skončila velká láhev šampaňského za 1350 korun, půl litru meruňkovice pak vyneslo 1300 korun a luxusní souprava kuchyňského koření přišla na 1233 korun.

Vydražené peníze půjdou podle ředitelky vizovického domova Evy Čapkové na volnočasové aktivity dětí.

Zdroj: smardova@divadlo.zlin.cz

Autor článku: Informace z divadel