18.04.2017 11:04

Jazzový muzikál z dílny brněnských autorů: Viki kráčí za štěstím

Viki Bouzková by mohla být šťastná – má spokojené manželství, milujícího muže a krásnou dceru. Ale Viki šťastná není… Zatímco její manžel Láďa chce totiž v životě jen klid a pohodlí, Viki touží po vzruchu, vznětech a silných emocích. Zkrátka po „muži s jiskrou“. A pak skrze náhodu v podobě ulétlého papouška do jejího života vstoupí populární zpěvák a saxofonista Marek Bašta, idol paní i dívek a lamač ženských srdcí, který triumfuje na hudebních pódiích se svou doprovodnou dívčí skupinou s příznačným názvem Sex-tety. Tento věčný romantik se do Viki zamiluje na první pohled, činí kvůli ní velkolepá vášnivá gesta a zve ji na okázalé večírky do své luxusní vily. Viki cítí, že její život konečně získal onu vytouženou jiskru a že Marek je „ten pravý“ – přestože jí ho rozmlouvají přátelé, dcera i Markova bývalá milenka…Příběh ženské touhy po lásce a štěstí navzdory nástrahám osudu může začít.

Žijící klasici brněnského hudebního divadla Milan Uhde a Miloš Štědroň přicházejí společně po trojici adaptací klasických literárních děl napsaných pro naše divadlo (Nana, Červený a černý, Divá Bára) tentokrát se zcela jinou látkou – hravou, nápaditou retrokomedií ze 70. let v kabátě jazzového muzikálu. Jejich tým tentokrát rozšířil druhý skladatel, kmenový spolupracovník našeho divadla Karel Cón a lze se tudíž těšit v „bigbandovém“ obsazení našeho orchestru na vydatnou porci chytlavých swingových melodií.

Režisérem představení bude osvědčený režijní spolupracovník autorského týmu Juraj Nvota, známý našim divákům již režií Divé Báry. Jeho tvůrčí tým je tvořen Danem Kalouskem (hudební nastudování, dirigent), Martinem Procházkou (dirigent), Tomášem Rusínem (scéna), Zuzanou Štefunkovou-Rusínovou (kostýmy), Jaroslavem Moravčíkem (choreografie) a Janem Šotkovským (dramaturgie). V hlavních rolích se představí Lucie Bergerová (Viki Bouzková), Petr Štěpán (Marek Bašta), Aleš Slanina (doktor Stašek), Viktória Matušovová (Malášková, uklízečka), Jiří Ressler (Láďa Bouzek), Svetlana Hruškociová (Terezka Bouzková) a Jakub Przebinda (papoušek Felix). Premiéra inscenace proběhne 29. dubna 2017 na Hudební scéně.

http://www.mdb.cz/

Autor článku: Jan Šotkovský

Jazzový muzikál z dílny brněnských autorů: Viki kráčí za štěstím

Inscenace

02.04.2026

Činoherní klub v inscenaci Radostný výlet spojí dvě aktovky Thorntona Wildera

Pomíjivost života ukazuje inscenace Radostný výlet, která bude mít v pátek 3. 4. premiéru v pražském Činoherním klubu. Režisér Ondřej Sokol ji pojal jako antiiluzivní divadlo a herci v něm pracují s postavou jako s tématem s cílem ukázat, v čem je divadlo neopakovatelné. Během představení sestávajícího ze dvou aktovek, které napsal ve 20. letech 20. století americký dramatik Thornton Wilder, se na jevišti odehraje několik lidských osudů.

01.04.2026

Janáčkova opera Národního divadla Brno uvede poprvé Händelovu operu Agrippina

Zapomeňte na předvídatelné hrdiny, nastala éra antihrdinů. Jejich lži a intriky jsou v Händelově opeře Agrippina v hlavní roli. Čeho je Agrippina schopna, aby získala císařský trůn pro svého syna Nerona? Agrippina bude na brněnském jevišti uvedena poprvé, a to v již osvědčené spolupráci se skvělým barokním orchestrem Collegium 1704 pod taktovkou Václava Lukse, v režii Martina Glasera, v poutavé scénografii Petra Vítka a s atraktivními kostýmy Martina Chocholouška. 

01.04.2026

Divadlo D21 zve na novinku Aktivní zálohy

Text vznikal z několika zdrojů v dialogu autorky Lucie Ferenzové a režiséra Jiřího Ondry. Byl napsán pro konkrétní herce a herečky divákům dobře známé z okruhu D21 (Ivana Huspeková, Jakub Jelínek a Michal Kraus). Hostující Julia Kazarovets tímto poprvé vstupuje na profesionální scénu a jedná se o čerstvou absolventku herecké školy.