12.10.2018 08:29

Divadlo F. X. Šaldy: konkurz (sbor – druhý bas)

Šéf opery Divadla F.X. Šaldy v Liberci vypisuje konkurz na obsazení místa: sbor – druhý bas

Podmínky konkurzního řízení:

  • hudební nadání
  • školený hlas
  • dvě písně nebo árie dle vlastního výběru
  • rozsah dle daného hlasového oboru
  • / klavírní doprovod zajištěn/

Konkurz se bude konat dne 25.10.2018  od 13.30  hodin v Malém divadle, Zhořelecká 344/5
Korepetitor bude k dispozici od 12.30 hodin

Přihlášky zasílejte spolu se stručným životopisem na adresu:
peskova.music@gmail.com
nebo
Správa DFXŠ Liberec
K rukám pí. sbormistryně:
Dis. Anna Novotná-Pešková
Zhořelecká 344/5
Liberec 460 37

Martin Doubravský
šéf opery

Autor článku: Převzato z: www.saldovo-divadlo.cz/

Burza

10.09.2025

Divadlo Exil: konkurz (herečka 20–35 let pro obsazení vedlejší role)

Divadlo Exil v Pardubicích vypisuje konkurz na obsazení vedlejší ženské role (věk 20–35 let) v připravovaném komorním dramatu. Premiéra je plánovaná na přelom let 2025/2026. Konkurz proběhne v pátek 26. září.

09.09.2025

Divadlo J. K. Tyla: Prodej divadelních kostýmů z fundusu

Divadlo J. K. Tyla v Plzni otevírá svůj fundus a dává kostýmům šanci na druhý život. To, co dosud sloužilo na jevišti, může nyní najít nové využití – na plesech, karnevalech, ve školních představeních nebo prostě jen jako originální kousek do šatníku. Během prázdnin zaměstnanci divadla pečlivě roztřídili fundus a uvolněné kostýmy, které už neposlouží v inscenacích, budou od 16. do 18. září nabídnuty k prodeji v areálu dílen DJKT, Kovářská 10, Plzeň.

09.09.2025

Herecká škola Neklid kontinuálně v duchu Ivana Vyskočila

S novou divadelní sezonou se o pozornost adeptů herectví, moderování a dalších disciplín hlásí Herecká škola Neklid. Koncepce výuky stojí a padá s pedagogickou metodou pana profesora Ivana Vyskočila z katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Kořeny školy se datují k přelomu tisíciletí, kdy spojily um a síly dvě nonkomforní osobnosti českého divadla herečka Jitka Foltýnová a performerka Renata Bulvová. Po osamostatnění Renaty Bulvové v pedagogické práci /kurzy rétoriky/ doplnil Jitku Foltýnovou jiný absolvent katedry ATP DAMU – režisér a herec Ivo Šorman.