15.05.2019 11:08

V pátek startuje Open Air festival Losers Cirque Company

Již v pátek 17. května vypukne na pražském Vyšehradě první ročník Open Air festivalu, který pořádá známý soubor Losers Cirque Company. V průběhu sedmi večerů nabídne spojení novocirkusového umění s hudbou a dalšími disciplínami. Diváci se kromě domácích Losers Cirque Company mohou těšit například na Vojtu Dyka, Dana Bártu, Kláru Vytiskovou, EnDrua, vokální skupinu Skety nebo Jena Hovorku.

Každý večer bude jiný. Zahajovací večer je takovou kompilací našich šesti představení. Hudební večery mají zase téma, které vychází od hudebních interpretů – s Klárou máme téma podle jejího posledního alba Home, s Vojtou Dykem hudební laboratoř a s Danem Bárou Kmeny. Některé scény budeme dotvářet pohybem, jiné zase světlem nebo animací,“ popisuje program principál Losers Cirque Company Petr Horníček.

Podrobné informace nalezete na www.losersopenair.cz 

Slavnostní zahájení v pátek 17. května opanují samotní Losers Cirque Company. Další večer propojí Skety, EnDru a Losers zpěv s beatboxem, tancem, akrobacií, light designem a animacemi. S akrobaty spojí síly i Klára Vytisková alias Klara & The Pop , ve společné show se vrátí k tématu její poslední desky Home – k domovu, rodině a dětství. Fanoušci nového cirkusu si budou moci připomenout i dvě úspěšná „loserovská“ představení - The Loser(s) a Walls & Handbags.

Předposlední večer pozvou Vojtěch Dyk, Jen Hovorka, EnDru a Losers Cirque Company diváky do “laboratoře zvuků”. Součástí vystoupení bude nahrávání jednotlivých linek loopovaných přes sebe, jejichž zdrojem budou nejen hudební nástroje a zpěv, ale také snímané pohyby tanečníků, akrobatů a diváků. Festival pak uzavře nekorunovaný král improvizace Dan Bárta společně s mistrem loopingu a beatboxu EnDruem. V unikátním představení, kde hlavní roli hrají zvuk a světla, se k nim opět připojí členové Losers Cirque Company.

Foto: František Ortmann

 

Autor článku: Lucie Čunderliková

V pátek startuje Open Air festival Losers Cirque Company

Festivaly

16.01.2026

Festival Struny dětem přivítá Igora Orozoviče, Petra Nikla i Floexe

Festival Struny dětem v Minoru zveřejňuje program a zároveň zahajuje předprodej vstupenek 17. ročníku. O víkendu 27. až 29. března láká na nabitý program plný hudby napříč žánry, od klasiky po elektroniku, divadla i výtvarného umění.

16.01.2026

Festival CIRKULUM 2026: Když se zima promění v pulsující svět živého umění 

CIRKULUM 2026 vstupuje do nové kapitoly. Festival, který vyrostl z ulic Ostravy a stal se symbolem nového cirkusu na Severu, se letos poprvé odehraje pod střechou – a promění zimu v žhavý kulturní zážitek. Multifunkční aula Gong se na čtyři dny promění v obří šapitó, kde se potkají sny, emoce, fyzická krása pohybu a energie živého setkání.

15.01.2026

CIRKOPOLIS 2026: Dvě premiéry a pestrý průřez českým novým cirkusem. Festival uvede také čtyři zahraniční projekty z Francie a Belgie

Mezinárodní festival Cirkopolis se v roce 2026 vrací do Prahy jako bienále nového cirkusu a fyzického divadla s výrazným mezinárodním přesahem. Vedle zahraničních hostů tvoří důležitou část dramaturgie také český program, který letos nabídne široké spektrum současné domácí tvorby od intimních sólových projektů přes objektovou magii, pohybovou poezii i rodinné představení. Nabídne hned dvě premiéry – pražskou premiéru inscenace Frekvence akrobatky Alžběty Tiché a premiéru nového projektu Lukáše Blahy Bliss a Andreje Štěpity.