Hradecké Klicperovo divadlo chystá nový cyklus Šepoty a výkřiky
Hradec Králové 10. ledna (ČTK) - Klicperovo divadlo v Hradci Králové zahájí v letošním roce nový cyklus drobných scénických útvarů nazvaný Šepoty a výkřiky. Divadlo chce divákům na scéně V podkroví nabídnout novinky tuzemských i světových dramatických autorů, scénická čtení či retrospekce vybraných umělců, informuje divadlo na svých webových stránkách.
"Jako téma a východisko pro všechna uváděná představení jsme si stanovili emoci. Emoci kontrastní a vyhraněnou. Emoci ve všech svých podobách," informuje divadlo. Prvním počinem nového cyklu bude komorní inscenace hry Arnošta Goldflama Ženy a panenky, která se po prosincovém čtení dočká 6. dubna své slavnostní premiéry.
Druhým projektem nového cyklu bude uvedení autorského textu José Manuela Cano Lopeze nazvaného 19. srpna 1936: Smrt básníka, který zachycuje poslední dny života básníka a dramatika Federica Garcíi Lorcy. Klicperovo divadlo mimořádně nabídne nastudování hry ve dvou verzích. S francouzskými herci a ve francouzštině bude k vidění 22. června o dva dny později ji představí herci Klicperova divadla.
Cyklus Šepoty a výkřiky navazuje na divadelní cyklus nazvaný Jiný kafe, ve kterém divadlo představovalo různá díla moderní literatury.
sja snm