31.05.2021 16:17

Divadlo Tramtarie uvede pokračování komedie Láska za koronu

Již v úterý 1. června startuje olomoucké Divadlo Tramtarie festival Červen NAŽIVO premiérou výsostně aktuální komedie Vladislava Kracíka Láska za koronu 2. Ta je vol-ným pokračováním loňského megahitu Láska za koronu, který na venkovních jevištích bořil divácké rekordy. Premiéra bude uvedena open-air na Korunní pevnůstce v Olo-mouci.

Divadlo Tramtarie se po osmi měsících opět vrací před své diváky. A podobně jako při loň-ském rozvolnění je nepřivítá v prostorách vlastního divadla, ale na open-air jevišti na Korunní pevnůstce v Olomouci.

První „po koronavirovou“ premiérou Tramtarie je romantická komedie Láska za Koronu 2. Ta je opět exkluzivně určena pouze na venkovní jeviště. Jejím autorem je, stejně jako u prvního dílu, umělecký šéf souboru Vladislav Kracík.

„Když jsme vloni v srpnu uvedli poslední představení Lásky za koronu, na které mimochodem přišlo přes pět set diváků, což je zhruba šestinásobek lidí, co se vejde do našeho divadla, tak nás ani ve snu nenapadlo, že by někdy v budoucnu měla být dvojka. Mysleli jsme si, že je pan-demie za námi, a že už se k ní vracet nebudeme. Jenomže potom přišla druhá vlna, a třetí a čtvrtá, a diváci se nám potom začali spontánně ozývat, kdy že mají čekat pokračování. A tak jsme se po dlouhých úvahách rozhodli, že je vyslyšíme, a vznikl druhý díl, který má stejné té-ma jako ten první, tedy život v pandemii, ale vlastně je o dost jiný, protože i doba a celkové klima je výrazně jiné, než tomu bylo loňské léto…“ (Vladislav Kracík, umělecký šéf Divadla Tramtarie)

Výsostně aktuální inscenace Láska za koronu 2 je opět pestrou mozaikou humorných příběhů o lidech žijících v Česku během koronavirové pandemie. Tématy osmi povídek jsou například složitosti žití v karanténě, problémy se samotestováním, dodržování či obcházení nejrůzněj-ších hygienických nařízení jako například ženy originálně řešící situaci se zavřeným kadeřnic-tvím či pandemický homeofice, tedy situace, které všichni velmi důvěrně známe. Cílem in-scenace je s humorem, nadsázkou a zejména s laskavostí a pochopením reflektovat nelehkou realitu posledních měsíců. Neboť humor léčí, humor očišťuje, a u nás v Česku dvojnásob.

Jak také naznačuje název inscenace, spojujícím motivem příběhu není pouze „korona“, ale také láska a partnerské vztahy, které jsou sice kvůlipandemii podrobeny nečekaným zkouš-kám, ale navzdory všemu bují a kvetou dál.

Inscenace je složena kromě činoherních výstupů, které zdobí typický „tramtarijní humor“, také z autorských písniček a jednoho tanečního čísla, téměř jak vystřiženého z broadwayského muzikálu.

Režisérem inscenace a zároveň autorem textu je umělecký šéf souboru Vladislav Kracík, dramaturgyní je Tereza Matějková. Autorem hudby je Martin Peřina, za scénou a kostýmy sto-jí Markéta Rosendorfová. V hlavních rolích se představí Jana Drgová, Dominika Hrazdílková, Barbora Šebestíková, Miroslav Černý, Vít Pištěcký, Marek Zahradníček a Alena Makayová j. h.

Láska za koronu 2 je uváděna v rámci divadelně hudebního festivalu Červen NAŽIVO, na kterém uvede Tramtarie i oblíbené komedie jako Kabaret Nahatý Shakespeare, Hřeben Bruce Willise nebo Po stopách něžného muže. Druhým vrcholem festivalu bude premiéra Nebez-pečných známostí v režii hostující režisérky Hany Marvanové.

„Po dlouhých osmi měsících budeme konečně hrát naživo pro diváky, už se neskutečně těšíme na tu opravdovou výměnu energie mezi jevištěm a hledištěm. Letos jsme festival zase vylepšili a kromě divadelních představení a koncertů čeká na diváky taky vymazlená Relax zóna pro malé i velké, která nabídne venkovní kavárnu, skvělé gastro i vyžití pro děti. Relax zóna je otevřena každý den od 13 hodin a vstup je zdarma.“ (Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie)

www.divadlotramtarie.cz

Autor článku: Tereza Matějková

Divadlo Tramtarie uvede pokračování komedie Láska za koronu

Inscenace

22.12.2025

Symfonický orchestr Českého rozhlasu vstoupí do nového roku s vroucností italských melodií

Vstup do jubilejního roku, na který připadá 100. výročí vzniku Symfonického orchestru Českého rozhlasu, bude v jeho podání radostný a hřejivý. Přesně takovou atmosféru dokáží vykouzlit nejslavnější italské písně a árie v podání hráčů SOČRu, tenoristy Daniela Matouška a jeho mladých kolegů Barbory Kubíkové a Ahmada Hedara. Název programu ´O sole mio mj. odkazuje na CD, které jmenovaní interpreti společně připravili pod taktovkou Jana Kučery.

17.12.2025

Poslední premiérou šumperského divadla v tomto roce je adaptace filmové komedie Pane, vy jste vdova!

Divadlo Šumperk uvede v sobotu poslední premiéru letošního roku, kterou je divadelní adaptace filmové komedie se sci-fi prvky Pane, vy jste vdova! Komedii scénáristů Miloše Macourka a Václava Vorlíčka připravil pro šumperské divadlo režisér Jiří Liška, jehož tvorba byla dosud známa především zdejším dětem a to díky inscenacím Rychlebské pohádky a Hrnečku, vař!

17.12.2025

Dido a Aeneas v Národním divadle: barokní opera jako intimní drama mysli

Opera Národního divadla uvede v sezoně 2025/2026 ve Stavovském divadle novou inscenaci barokní opery Dido a Aeneas Henryho Purcella – jednoho ze základních kamenů operní historie a díla mimořádné emocionální síly. Hudebního nastudování se ujme barokní specialista Michael Hofstetter, režie je v rukou Alice Nellis. Na inscenaci spolupracuje také Collegium Vocale 1704.