28.07.2021 12:23

Začíná festival Bez nití

V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi začíná v pátek 30. července 2021 již  pátý ročník festivalu Bez nití | Odvázané léto na terasách. Během víkendu nabídne návštěvníkům loutková představení souborů Buchty a loutky, Toy Machine nebo vi.Tvor a koncerty skupin Fredy a Krasty a Krásné nové stroje.

Multižánrový festival, který každoročně nabízí návštěvníkům Chrudimi letní kulturní osvěžení v krásném prostředí teras Mydlářovského domu, zahájí v pátek 30. července v 18 hodin představení Don Šajn v podání souboru Buchty a loutky slavícího v letošním roce slaví 30. let svého fungování. "Buchťáci" jsou známí svým neortodoxním přístupem k loutkovému divadlu a bude zajímavé sledovat, jak si tentokrát poradí s klasickým námětem kočovných loutkářů. Po Donu Šajnovi zahrají na terasách Mydlářovského domu skvělí ostravští Fredy a Krasty se směsicí nadupaného funku říznutého specifickým humorem. Skupina bývá často, rozhodně ne neprávem, přirovnávána k legendárním Red Hot Chilli Peppers.

V sobotu 31. července pak od 17 hodin přijdou oblíbení Toy Machine, tentokrát s představením nazvaným Bylo? Nebylo?Pohádku o tom, co se stane, když chce malý Albert psa, vystřídá v 18 hodin umělecké sdružení vi.Tvor s představením Kde budeme bydlet? Tuto otázku se bude snažit vyřešit medvídek, který si na zimu shromáždí o trochu více medu než obvykle a starý domek je mu tím pádem malý. Na zvířátkovská představení naváže i stejně zaměřená dílna pro děti i jejich šikovné rodiče. Večer zakončí koncert divoké jazzpunkové party Krásné nové stroje pod vedením výtvarníka a člena skupiny Tvrdohlaví Stanislava Diviše.

Festival bude na terasách Mydlářovského domu pokračovat ještě o víkendu 20. – 21. srpna 2021. Vstupenky je již teď možné zakoupit v pokladně MLK, jednotné vstupné je 120 Kč na den. Permanentka na všechny akce pak stojí 400 Kč. Vzhledem k měnící se epidemické situaci sledujte prosím webové stránky muzea www.puppets.cz, kde najdete i kompletní program festivalu.

Autor článku: Převzato z: https://www.mkcr.cz/, Břetislav Oliva

Začíná festival Bez nití

Festivaly

12.06.2025

Cirkus, který si vyzkoušíte na vlastní kůži. Festival Cirkuzkus zveřejnil program

Program novocirkusového festivalu Cirkuzkus, který pořádá v Olomouci Divadlo na cucky, je kompletní. Pátý ročník přehlídky se letos poprvé odehraje v prostředí Smetanových sadů, konkrétně na letní scéně Moravského divadla Olomouc. Od pátku 20. června do pondělí 23. června nabídne představení oblíbených souborů Cirk La Putyka a Losers Cirque Company, v sobotu 21. června pak umožní zakusit cirkusové dovednosti také divákům, a to ve formě dvou akrobatických workshopů.

12.06.2025

Festival Moravské divadelní léto se vrací do Smetanových sadů v Olomouci

Open-air festival Moravského divadla Olomouc se letos uskuteční od 15. do 27. června 2025 a už tradičně promění Smetanovy sady v Olomouci ve scénu plnou divadla, hudby a letní pohody. Diváci se mohou těšit na oblíbené komedie a muzikály, nejnovější inscenaci Koule, koncert Moravské filharmonie i pohádky a doprovodný program pro děti.

12.06.2025

ŠTETL FEST v Brně již počtvrté

Čtvrtý ročník úspěšného mezinárodního festivalu ŠTETL FEST odstartuje v Brně 27. srpna a během pěti dní nabídne přes 130 akcí. Festival se za čtyři roky své existence vyprofiloval jako největší festival židovské kultury v České republice, a to jak počtem akcí a tematickým záběrem, tak návštěvností. Loňský ročník přilákal přes 10 000 návštěvníků z celého světa, článek o něm vyšel mimo jiné i v britském The Telegraph.