28.04.2010 00:00

Noc českých a slovenských autorů

V rámci "NOCi" se mimo jiné odehraje následující:

  • Hana Burešová připraví scénické čtení hry Tomáše Vůjtka S NADĚJÍ, I BEZ NÍ. Nejúspěšnější hra v dramatické soutěži o Cenu Alfréda Radoka za loňský rok se inspiruje pamětmi Josefy Slánské, vdovy po popraveném „vlastizrádci“ Rudolfu Slánském. V tomto sugestivním portrétu „jedné ženy v jedné temné době ve východní Evropě“ vystoupí Daniela Kolářová, Pavel Batěk a Jiří Lábus.
  • Ivo Krobot připraví scénické čtení TERMITIŠTĚ od Evy Prchalové, hry o šesti mladých dobrovolnících, kteří vyrazili humanitárně pomáhat do nejmenované africké země.
  • Martin Porubjak se studenty bratislavské VŠMU uvede ukázku z pozoruhodné trojjazyčné hry Jozefa Timčáka IRISH COFFEE o gastarbeiterech ze střední Evropy, pracujících ve fast-foodu v Irsku.
  • A před půlnocí ve světové premiéře zazní ukázka z nové melancholické komedie Arnošta Goldflama BLBÁ VERUNA v osobité interpretaci autora.

Další informace najdete v příloze.

Zdroj: b.cermakova@narodni-divadlo.cz

Autor článku: redakce