22.03.2017 07:50

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě přichází v novém kabátě

Divadelní soubory, jak je neznáte. Originální a neopakovatelné festivalové večery s vůní kávy. To je osmý ročník festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě!

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě opět zavítá do brněnských kaváren, aby představil to nejlepší z brněnské nezávislé divadelní scény. Tentokrát v trochu jiném kabátě a s novým dramaturgickým konceptem.

Festival v šestnácti festivalových večerech představí to nejlepší z šestnácti divadelních souborů. Každý večer je originální a neopakovatelnou prezentací divadel, které můžete v Brně během roku vidět. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Festival se koná od 27. března do 28. dubna a odstartuje operou Čaroděj a jeho sluha v podání Ensemble Opera Diversa. Je to vůbec poprvé, co bude na festivalu uvedena opera. Novinkou také je, že na dva festivalové večery je potřeba zakoupit vstupenku. Jedná se právě o zahajovací představení a o hru Alenka v říši znaků v provedení divadla Buranteatr 3. dubna.

„Zařadili jsme do programu také dvě klasická představení divadel v prostředí, kde běžně vystupují.  Proto je nutné si na tyto dva večery zakoupit vstupné jako při klasické návštěvě. Celkově jsme všem souborům vyšli vstříc, co se týká jejich preferencí ohledně místa konání i celkového pojetí večera, který má patřit primárně jim a představení jejich souboru veřejnosti osobitým způsobem,“ dodává k nové dramaturgii hlavní koordinátorka festivalu Alice Kordíková.

Festival je v Brně již známou jarní tradicí. Letos však sází na propracovanější dramaturgickou koncepci pro dosažení koncentrovanějšího divadelního zážitku. Díky tomu si můžete užít jedinečnou jízdu Brněnským lunaparkem kulturních zážitků!

Zúčastněné divadelní soubory: Ensemble Opera Diversa, Napříč.cz, BURANTEATR, IMPRO DŽOW, Pavol Seriš, Divadlo Koráb, Improvizační divadlo Bafni, Divadlo Kjógen, Kabaret Sauvignon, Druhý Pád, Meandry, StorytellingCZ, TAMTi, Science Slam MUNI, Divadlo Facka a Divadlo poPUD.

Zúčastněné podniky: Místodržitelský palác, Music Lab, Buranteatr, Piknik Box, Kulturárium Café, Cafe Tungsram, Industra, Cafe Atlas, Café Práh, ArtBar Druhý Pád, Cukrárna Tři Ocásci, Café Mezzanine, Kavárna Trojka.

www.brnensky-lunapark.cz

Autor článku: Karla Melichnová

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě přichází v novém kabátě

Festivaly

09.09.2025

Letošní ročník festivalu …příští vlna/next wave… představí inscenace, které se věnují enviromentálním a politickým tématům či zobrazují rodinný život a pohled mladé generace na budoucnost

Pražská část festivalu …příští vlna/next wave… se uskuteční ve dnech 20.–29. 9. 2025. Letošní 32. ročník setkání divadelní, taneční, hudební, literární, výtvarné a jiné alternativy představí inscenace, které se věnují enviromentálním a politickým tématům či zobrazují rodinný život a pohled mladé generace na budoucnost.

09.09.2025

Festival Radosti – mezinárodní přehlídka divadelní tvorby pro děti a mládež v brněnském Divadle Radost

Ve dnech 20.–26. října 2025 proběhne v brněnském Divadle Radost třetí ročník Festivalu Radosti mezinárodní přehlídky divadelní tvorby pro děti a mládež. Festival nabídne pestrý výběr inscenací z Česka, Slovinska, Polska, Itálie a Maďarska, které pracují s různorodými formami – od loutkového divadla přes výtvarně pojatá představení až po autorské projekty na pomezí žánrů.

08.09.2025

Vltava jako místo k setkání. Festival Poznej Vltavu spojuje kulturu, techniku, přírodu a město Prahu prostřednictvím její řeky

O sváteční neděli 28. září ožijí pražské břehy Vltavy prvním ročníkem multižánrového festivalu Poznej Vltavu, který představí řeku v celé její šíři a nabídne jedinečný zážitek pro návštěvníky všech generací. Festival vznikl jako oslava Mezinárodního dne řek a jeho cílem je ukázat, jak zásadní roli hraje Vltava v životě města – od technické infrastruktury přes přírodní prostředí až po kulturu a volný čas.