03.02.2025 11:40

Bubeníčkova La Strada v podání Pražského komorního baletu naposledy v této sezóně v Praze

Máte rádi silné příběhy, strhující tanec a špičkové umění? Pak si nenechte ujít poslední šanci vidět letos La Stradu v podání Pražského komorního baletu. Taneční adaptaci kultovního Felliniho filmu pro soubor vytvořil světoznámý choreograf Jiří Bubeníček. Od své březnové premiéry si inscenace získala srdce publika i uznání kritiky. S Prahou se La Strada pro letošek rozloučí 9. února 2025 v Divadle na Vinohradech.

Výjimečnou kvalitu Bubeníčkova představení potvrzují i nominace na prestižní Ceny Thálie. Italský sólista Ennio Zappalà se vloni na podzim probojoval do užší nominace za ztvárnění role drsného a temperamentního cirkusáka Zampana, v němž exceluje náročnými artistickými prvky i silným dramatickým projevem. Do širší nominace se dostala také sólistka Bára Müllerová za interpretaci něžné Gelsominy.

„La Strada není jen baletní představení – je to emotivní cesta do světa, kde se prolíná krása s bolestí a síla s křehkostí,“ říká Ladislava Dunovská, ředitelka Pražského komorního baletu. „Poslední pražské uvedení La Strady v této sezóně je jedinečnou příležitostí zažít toto výjimečné taneční dílo, které spojuje brilantní techniku s hlubokým emočním prožitkem. Choreografie Jiřího Bubeníčka se zde ukazuje v plné síle – je dynamická, dojemná a působivá. Každé představení je neopakovatelným zážitkem, který si diváci nesou v srdci ještě dlouho poté.“

Trailer La Strada

Vstupenky na představení 9. února 2025 od 19 hodin v Divadle na Vinohradech jsou v prodeji na webové stránce

Autor článku: Johana Mravcová

Bubeníčkova La Strada v podání Pražského komorního baletu naposledy v této sezóně v Praze

Inscenace

27.11.2025

Oceňovaná inscenace GUIDE choreografky Věry Ondrašíkové oslaví 10. výročí v ARŠE+

Legendární tanečně‑vizuální GUIDE souboru Věra Ondrašíková & kolektiv 3. prosince oslaví 10. výročí premiéry narozeninovou reprízou v prostoru ARCHA+ v centru Prahy. Součástí večera bude nejen oslava, ale také ohlédnutí za posledními deseti lety. Inscenace GUIDE procestovala téměř celý svět, na kontě má bezmála 80 repríz a řadu ocenění.

27.11.2025

Jsme muzikál! & ALW: Divadlo J. K. Tyla vzdává koncertem hold Andrewu Lloydu Webberovi

Tři večery, téměř tři desítky songů a pocta skladateli, který už přes půl století zásadně ovlivňuje svět muzikálu – Andrewu Lloydu Webberovi. Divadlo J. K. Tyla připravuje celovečerní koncert věnovaný jeho tvorbě od prvopočátků až do současnosti. Premiéra koncertu s názvem Jsme muzikál! & ALW se uskuteční 29. listopadu na Nové scéně DJKT, na další dvě reprízy se mohou diváci těšit 4. prosince a 6. ledna.

27.11.2025

Činohra Národního divadla uvede v premiéře adaptaci novely Josefa Škvoreckého Farářův konec

Činoherní adaptaci filmové novely Josefa Škvoreckého a Evalda Schorma z roku 1968 Farářův konec dnes večer v premiéře uvede pražské Národní divadlo ve své historické budově. Režie se ujal Jan Mikulášek, který s dramaturgyní Ilonou Smejkalovou adaptoval literární a filmovou předlohu pro divadelní prkna. Po Frankensteinovi podle Mary Shelleyové se jedná o druhou premiéru ze šesti, kterou Činohra ND v sezoně naplánovala.