16.04.2020 14:46

Divadlo Bolka Polívky pokračuje v pravidelném programu Bolek online

Divadlo Bolka Polívky přichází s další neodolatelnou nabídkou: Chcete prožít podvečer ve společnosti Bolka Polívky a jeho hostů, naladit se na optimistickou vlnu, osvěžit se inteligentním humorem a také se dozvědět leccos zajímavého? Pak si nenechte v pátek 17. dubna od 18:15 ujít pravidelný program Bolek online. Vysílání, které je součástí série divadelních představení, koncertů a dalších kulturních akcí nazvaných #kulturažije, je možné sledovat na www.mall.tv, v mobilní nebo Smart TV aplikaci internetové televize Mall.tv a také na Facebooku a YouTube Divadla Bolka Polívky.

Pozvání Bolka Polívky tentokrát přijali Michal Chovanec s Ondřejem Klíčem – klaunské duo Čeněk a Břéťa, jejichž sloganem je: „Chtěli být Laurelem a Hardym, ale zůstali Čeňkem a Břéťou.“ Oba jsou také aktéry grotesky Letem sokolím z repertoáru Divadla Bolka Polívky a nástupci Barina a Frettiho v Manéži Bolka Polívky. Společně s nimi se na scéně objeví rovněž Bolkova dcera, herečka Anna Polívková. Dobrá zábava je zaručena!

Tolik potřebnou dávku dobré nálady posílá zdarma Divadlo Bolka Polívky svým příznivcům online prostřednictvím sociálních sítí a internetové televize Mall.tv každý pátek v 18:15. Přízeň svému oblíbenému divadlu v těchto mimořádných dnech můžete projevit nejen sledováním živého vysílání, ale také jakoukoliv finanční podporou na dárcovské platformě Donio.cz, kde má Divadlo Bolka Polívky svou vlastní sbírku – www.donio.cz/DivadloBolkaPolivky. A nově také zakoupením symbolické vstupenky na PŘEDSTAVENÍ O NIČEM na https://bit.ly/predstavenionicem. Divadlo Bolka Polívky se zapojilo do celorepublikové akce na podporu kultury, která vznikla ve spolupráci prodejního systému GoOut a radní pro kulturu hl. města Prahy Hanou Třeštíkovou, jejímž cílem je podpořit nejen umělce, ale především zvukaře, osvětlovače, techniky a další divadelní personál, který se ze dne na den ztratil možnost obvyklého finančního příjmu.

„Děkujeme za podporu. Věříme, že už brzy vám to všem vynahradíme!“ vzkazují z Divadla Bolka Polívky.

www.divadlobolkapolivky.cz

Autor článku: Michal Adamík

Divadlo Bolka Polívky pokračuje v pravidelném programu Bolek online

Inscenace

05.11.2025

Týden svobody v domě nacucky!

Spolek Díky, že můžem organizuje 17. listopadu na pražské Národní třídě již 12. ročník oslav k připomenutí výročí sametové revoluce. Akci Korzo Národní bude v termínu od 11. do 17. listopadu 2025 předcházet Týden svobody, do jehož programu přispěje vedle čtyř desítek pražských subjektů poprvé také obdobný počet institucí v regionech. Dům nacucky! se zapojí uvedením inscenace Numbers a dvěma workshopy pro děti a dospělé na téma svobody jako univerzální hodnoty, která by měla být dostupná všem.

05.11.2025

Divadlo D21 uvede v premiéře autorskou variaci na slavné drama Ondina

Na pražské komorní divadelní scéně v srdci Vinohrad v těchto dnech vrcholí zkoušení autorské variace na slavné drama ONDINA. Přesněji řečeno, jedná se o současnou adaptaci všeobecně známého mýtu, který prostupuje v různých podobách snad všemi kulturami. Pro Divadlo D21 ho uchopila ukrajinská dramatička a dramaturgyně aktuálně působící v Německu, Maryna Smilinets, společně s režisérkou inscenace Annou Turlo.

05.11.2025

Tanečníci a symfonikové vzdají hold české hudbě. Ojedinělý projekt v neděli uvedou v pražském Kostele Šimona a Judy

V neděli 9. listopadu se v pražském Kostele Šimona a Judy uskuteční od 19:30 hodin ojedinělý hudebně taneční pořad „Klíč od domova“, během kterého Taneční soubor Hradišťan a Mladí brněnští symfonikové vzdají hold české hudbě. Zazní díla B. Smetany, A. Dvořáka, V. Nováka, L. Janáčka nebo B. Martinů.