19.03.2020 15:24

Divadlo Bolka Polívky přichází s online programem a přidává se ke sbírce na podporu živé kultury

Divadlo Bolka Polívky se přidává k dalším kulturním organizacím a divadlům poskytujícím svůj program online prostřednictvím sociálních sítí. Od pátku 20. března bude tedy možné na Facebooku divadla sledovat kulturní zážitky z pohodlí domova. Páteční premiérové online vysílání proběhne v 18:30 a přinese scénické čtení fejetonů s názvem Čtení ke kafi v podání Divadla MALÉhRY – Barbory Seidlové a Nikoly a Daniely Zbytovských.

Vysílání z divadla bude pokračovat každou středu a pátek v 18:30. Těšit se můžete nejen na pokračování Čtení ke kafi, ale do vysílání se zapojí i další umělci spojení s Divadlem Bolka Polívky – Pavol Seriš, Mariana Chmelařová, Ondřej Klíč, Michal Chovanec, Chantal Poullain a samozřejmě také principál Bolek Polívka.

Během sledování nebo kdykoli jindy je možné podpořit Divadlo Bolka Polívky ve sbírce na platformě Donio.cz, kde má svůj vlastní profil (www.donio.cz/DivadloBolkaPolivky).

„Žijeme ve zvláštní, pro nás úplně neznámé, situaci. Divadlo Bolka Polívky, jindy nabité lidmi, dobrou náladou a přátelskou atmosférou, zeje nyní prázdnotou. Nechceme si stěžovat, protože jsme všichni na jedné lodi. Držme se a spojme síly, pojďme se navzdory všemu vidět alespoň online, když už nemůžeme divadelní zážitky sdílet naživo. Nejen pro nás, kteří v divadle pracujeme, začíná nová doba,“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

www.divadlobolkapolivky.cz

Autor článku: Michal Adamík

Divadlo Bolka Polívky přichází s online programem a přidává se ke sbírce na podporu živé kultury

Inscenace

13.06.2025

MÁ VLTAVA – baletní představení předních evropských sólistů v režii bratří Bubeníčků přesně za měsíc roztančí zámecký areál ve Veltrusech

Mimořádné open-air představení MÁ VLTAVA, které propojuje klasickou hudbu Bedřicha Smetany a současný tanec, přiváží do zámeckého areálu ve Veltrusech světově uznávaný choreograf a tanečník Jiří Bubeníček. Představení vzniklo ve spolupráci s předními sólisty významných evropských baletních scén.

13.06.2025

Händelova opera Julius Caesar v Egyptě v autentické podobě pouze pětkrát v Ostravě

Operní opus Georga Friedricha Händela (1686–1759) o Caesarově tažení do Egypta a jeho vztahu s královnou Kleopatrou ovládne ostravské Divadlo Antonína Dvořáka na konci sezóny. Premiéra opery Julius Caesar v Egyptě bude 19. června a po pouhých pěti představeních v Ostravě jsou v plánu ještě tři na festivalu ve Znojmě.

13.06.2025

Divadlo Husa na provázku se v příští sezoně zaměří na téma strachu

Dramatický debut oceňovaného prozaika Petra Šestáka, adaptace strhujícího historického románu nositele Nobelovy ceny I. B. Singera, komorní ponor do vnitřního světa a prožívání zvířat i objektové divadlo pro děti z dílny seniorského Studia 60+. Sezona 2025/26 v brněnském Divadle Husa na provázku ponese heslo Neboj, neboj! a nabídne řadu možností pohlédnout do tváře osobním i kolektivním strachům dneška.