04.12.2017 10:48

Divadlo na Pláni čte povídky Jana Míky

Spisovatel, scénárista a dramatik Jan Míka oslaví 4. prosince sedmdesáté narozeniny. Gratulujeme! U příležitosti tohoto významného životního jubilea připravilo Divadlo na Pláni scénické čtení vybraných povídek z knihy Na ňadrech ustláno a jiné povídky.

Čtení na pláni naplánovalo Divadlo na Pláni na neděli 7. ledna 2018, v 19 h. Vystoupení proběhne v Obřadní síni v Plané nad Lužnicí.

Účinkují: Denisa Tichá, Jindra Nezvedová, Lucie Váchová, Jana Vodňanská, Naďa Míková, Jindra Bartošová, Miroslav Švec, Jan Krejčík, Karel Nezveda. Režie: Naďa Míková.

Celý výtěžek ze vstupného půjde na podporu Domácího hospice Jordán v Táboře. Rezervace vstupenek na adrese nadamikova@seznam.cz.

Autor článku: Naďa Míková

Divadlo na Pláni čte povídky Jana Míky

Amatérské divadlo

13.02.2026

Festival Žlutomodrý kocour slaví 30 let. Tři dekády skvělého amatérského divadla oslaví ve velkém stylu

Jeden z největších divadelních svátků v České republice vstupuje do své čtvrté dekády. Výroční ročník bude svým rozsahem opět rekordní – potrvá čtyři dny a nabídne více než 20 divadelních představení. Zvláštní pozornost bude věnována nedožitým 90. narozeninám Václava Havla.

23.01.2026

Ochotnické divadlo z Bohumína chystá premiéru s broadwayským razítkem

Ochotnické divadlo v Česku se stalo součástí kulturního dědictví UNESCO. A jeden takový poklad si už bezmála dvacet let hýčkáme i v našem městě. Amatérský divadelní soubor Boban přinese o víkendu premiéru nově nastudované komedie. Žádost zahrát si dílo žijícího amerického dramatika a spisovatele Joa DiPietra doputovala z Bohumína až na Broadway.

19.01.2026

Amatérské divadlo slaví. Amatéři zahájili celoroční oslavy zápisu amatérského divadla na seznam UNESCO

V pražském prostoru Galaxie se v pátek uskutečnila zahajovací akce Amatéři sobě – slavíme!!!, která zahájila celoroční oslavy zápisu hraní amatérského divadla v České republice na Seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Setkání spojilo amatérské divadelníky, zástupce souborů, spolků i organizací, které se amatérskému divadlu dlouhodobě věnují a nabídlo prostor pro společné setkání, sdílení a symbolický start celého roku oslav.