25.05.2022 11:53

Festival divadelních škol ZLOMVAZ WELLNESS – lázně těla i ducha

Již za necelé dva týdny začíná festival divadelních škol ZLOMVAZ. Letos nese podtitul WELLNESS, má již kompletní program a předprodej je v plném proudu. Během čtyř dnů se představí na scéně divadla DISK v Praze pět divadelní škol, a to z Česka, Slovenska a Polska. Kromě divadla nabídne nabitý hudební program, debaty a workshopy. Festival, organizovaný katedrou produkce Divadelní fakulty AMU, bude probíhat od 8. do 11. června.

Ve středu 8. června v 10:30 hodin proběhne slavnostní zahajovací ceremoniál, kde budou mimo jiné k ochutnání s láskou pečené dezerty přímo od festivalové ambasadorky herečky Denisy Barešové, která se zúčastní i workshopu canisterapie od organizace Helppes.

„Péče o sebe samu a mé duševní zdraví pro mě bohužel nebyla vždy samozřejmostí. Dnes již je situace jiná a aktivně se tomuto tématu již několik let věnuji. Dovedly mě k tomu však okolnosti, kdy už nebylo zbytí, a to není ideální stav. Jako ambasadorka letošního ročníku chci pomoci se zviditelněním tohoto tématu a dodávat tak odvahu ostatním," říká ambasadorka festivalu Denisa Barešová

Krakovská Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego bude v programu zastoupena inscenací Ojcowie, kterou lze označit za jeden z vrcholů divadelní přehlídky. ZLOMVAZ také přivítá letošní absolventy činoherního herectví z brněnské JAMU, kteří na festivalu uvedou derniéru své absolventské inscenace Lidé bez vlastností.  

Návševníci se budu moci zúčastnit workshopů jako relaxační a klidové techniky pod vedením Miry Babiakové, nebo moderní sebeobrana od Jasmíny a Pavla Houdkových. Ani letos nebude chybět tradiční meziškolní fotbalový turnaj, který se uskuteční v pátek  10. června  v Sokolu Praha Královské Vinohrady.

Hudební program odstartuje zahajovací párty přímo v prostorách pražské DAMU ve středu  8. 6. Zahrají například kapely Holinky a Tygroo nebo DJ ŠatySVlečkou. V průběhu festivalu roztančí Divadelní fakultu Kvietah, 9kg přibrala, nebo Treska jednoskvrnná. Závěrečná párty festivalu ZLOMVAZ proběhne na lodi Altenburg v Holešovicích. Vystoupí interpreti jako Monika Načeva nebo Gondor Flames LABEL. Loď Altenburg rozezní také slameři v čele s Anatolem Svahilcem, který je bývalým studentem katedry produkce, která festival ZLOMVAZ organizuje. 

Vstupenky na všechna festivalová představení, večírky a workshopy naleznete na festivalovém webu www.zlomvaz.cz

Autor článku: převzato z: https://zlomvaz.cz/

Festival divadelních škol ZLOMVAZ WELLNESS – lázně těla i ducha

Festivaly

13.11.2025

Festival Případ pro sociálku otevírá témata hromadění i provinilého potěšení

Divadlo Venuše ve Švehlovce pořádá od 24. listopadu do 2. prosince 11. ročník festivalu Případ pro sociálku, který se dlouhodobě věnuje sociálnímu umění a jeho schopnosti otevírat palčivá společenská témata. Letošní ročník se zabývá fenoménem hromadění – materiálních věcí, vztahů, vzpomínek i zvyků – a provinilým potěšením, jež označujeme jako guilty pleasure.

13.11.2025

Národní festival Smetanova Litomyšl otevřel vánoční předprodej vstupenek na šest projektů 68. ročníku

Národní festival Smetanova Litomyšl otevřel vánoční předprodej vstupenek na šest projektů 68. ročníku, který ponese podtitul NATURA. V pestré nabídce se představí vynikající interpreti světové i domácí scény: tenorista Paul Appleby, dirigenti Nicholas Kraemer a Petr Popelka, klavírista Seong-Jin Cho i sólisté Metropolitní opery v New Yorku a milánské La Scaly.

13.11.2025

V neděli skončil 35. ročník Přeletu nad loutkářským hnízdem

V neděli 9. listopadu 2025 skončil jubilejní 35. ročník prestižní přehlídky loutkového divadla pro děti, dospělé a profesionály*ky Přelet nad loutkářským hnízdem. Uzavřela ho inscenace Light in the Darkness souboru Tantehorse v Paláci Akropolis. Během čtyř intenzivních dní v kulturních prostorách Alfred ve dvoře, Divadlo Minor, Divadlo v Dlouhé a Paláce Akropolis mělo diváctvo možnost setkat se s 25ti soubory a tvůrčími uskupeními.