29.04.2020 10:26

Inscenace Divadla Viola Michelangelo: mramorová horečka – novinku uvidí diváci poprvé online

pondělí 4. května od 20h nabídne internetová televize Mall.tv exkluzivně záznam představení z Divadla Viola Michelangelo: mramorová horečka. Novinka na repertoáru byla původně ohlášena na duben, ale z důvodů koronavirové pandemie byla premiéra nakonec odložena.  Záznam z generální zkoušky je tedy unikátním pozváním do divadla. V příběhu, který je dramatizací jedné z důležitých životních kapitol geniálního sochaře Michelangela Buonarrotiho hrají v režii Tomáše Vondrovice: Tomáš Pavelka, Kateřina Lojdová a Otakar Brousek ml.

Záznam představení lze sledovat na https://www.mall.tv/kulturazije a virtuální vstupenku jako vyjádření podpory je možné pořídit na https://www.donio.cz/Viola.

Autor článku: Simona Andělová

Inscenace Divadla Viola Michelangelo: mramorová horečka – novinku uvidí diváci poprvé online

Inscenace

05.11.2025

Týden svobody v domě nacucky!

Spolek Díky, že můžem organizuje 17. listopadu na pražské Národní třídě již 12. ročník oslav k připomenutí výročí sametové revoluce. Akci Korzo Národní bude v termínu od 11. do 17. listopadu 2025 předcházet Týden svobody, do jehož programu přispěje vedle čtyř desítek pražských subjektů poprvé také obdobný počet institucí v regionech. Dům nacucky! se zapojí uvedením inscenace Numbers a dvěma workshopy pro děti a dospělé na téma svobody jako univerzální hodnoty, která by měla být dostupná všem.

05.11.2025

Divadlo D21 uvede v premiéře autorskou variaci na slavné drama Ondina

Na pražské komorní divadelní scéně v srdci Vinohrad v těchto dnech vrcholí zkoušení autorské variace na slavné drama ONDINA. Přesněji řečeno, jedná se o současnou adaptaci všeobecně známého mýtu, který prostupuje v různých podobách snad všemi kulturami. Pro Divadlo D21 ho uchopila ukrajinská dramatička a dramaturgyně aktuálně působící v Německu, Maryna Smilinets, společně s režisérkou inscenace Annou Turlo.

05.11.2025

Tanečníci a symfonikové vzdají hold české hudbě. Ojedinělý projekt v neděli uvedou v pražském Kostele Šimona a Judy

V neděli 9. listopadu se v pražském Kostele Šimona a Judy uskuteční od 19:30 hodin ojedinělý hudebně taneční pořad „Klíč od domova“, během kterého Taneční soubor Hradišťan a Mladí brněnští symfonikové vzdají hold české hudbě. Zazní díla B. Smetany, A. Dvořáka, V. Nováka, L. Janáčka nebo B. Martinů.