19.06.2023 13:47

Klicperovo divadlo opět pod širým nebem v Boumově

Unikátní prostor klášterních zahrad v Broumově se opět stane na začátku léta dějištěm čtyř exkluzivních představení Klicperova divadla. Přímo pod širým nebem budou moci diváci první červencový týden zažít neopakovatelnou atmosféru živých představení.

Klicperovo divadlo se do klášterních zahrad v Broumově vrací již po třetí a divadelníci věří, že se letošní ročník setká se stejným diváckým zájmem, jako dva předchozí. Do Broumova letos divadlo přiveze dva unikátní tituly.

Prvním bude nejvýpravnější představení Klicperova divadla – Zbabělci, které se odehraje dokonce s živou kapelou na jevišti. "Revoluce se odkládá na neurčito… Těmito slovy začíná Josef Škvorecký svůj románový debut. Jedno město ve východních Čechách, jeden týden na konci války – do literární historie vstupuje postava Dannyho Smiřického. Danny se o politiku nezajímá. Zajímá se o Irenu. Irena miluje horolezce Zdeňka. Danny troubí smutná sóla v jazzové kapele. Konec války. Osvobození. Likvidace všeho německého. Vítání Rudé armády. Hrdinové nebo zbabělci?" říká anotace k představení, které Klicperovo divadlo uvede v Broumově 3. a 4. července vždy od 20:00.

Druhou inscenací bude Podoba věcí, která měla premiéru teprve 17. června a diváci ji budou moci vidět v Broumově 5. a 6. července od 20:30. Tato svižná moderní tragikomedie pojednává o hledání vlastní identity v dnešním světě. Mladá studentka Evelyn dokončuje svoji diplomovou práci. Do cesty jí vstoupí nesmělý mladík Adam a bezmezně se do ní zamiluje. Evelyn je v jeho očích naprosto dokonalá, Adam si připadá všelijak, jen ne dokonale. Může takový vztah vůbec fungovat? Proč je pro společnost důležitá image? A je podstatné, kolik má člověk laiků? Proč jsme posedlí podobou věcí...?

Vstupenky na open-air představení Klicperova divadla v Broumově je možné zakoupit on-line na www.klicperovodivadlo.cz, v síti GoOut nebo osobně na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera.

Divadelní inscenace jsou partnerskou akcí města Broumov, které je finalistou soutěže Evropské hlavní město kultury 2028. O vítězi soutěže rozhodne mezinárodní porota na konci letošního června. Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje, Vzdělávacího a kulturního centra Broumov, Agentury pro rozvoj Broumovska.

 

Autor článku: Martin Sedláček

Klicperovo divadlo opět pod širým nebem v Boumově

Festivaly

12.06.2025

Cirkus, který si vyzkoušíte na vlastní kůži. Festival Cirkuzkus zveřejnil program

Program novocirkusového festivalu Cirkuzkus, který pořádá v Olomouci Divadlo na cucky, je kompletní. Pátý ročník přehlídky se letos poprvé odehraje v prostředí Smetanových sadů, konkrétně na letní scéně Moravského divadla Olomouc. Od pátku 20. června do pondělí 23. června nabídne představení oblíbených souborů Cirk La Putyka a Losers Cirque Company, v sobotu 21. června pak umožní zakusit cirkusové dovednosti také divákům, a to ve formě dvou akrobatických workshopů.

12.06.2025

Festival Moravské divadelní léto se vrací do Smetanových sadů v Olomouci

Open-air festival Moravského divadla Olomouc se letos uskuteční od 15. do 27. června 2025 a už tradičně promění Smetanovy sady v Olomouci ve scénu plnou divadla, hudby a letní pohody. Diváci se mohou těšit na oblíbené komedie a muzikály, nejnovější inscenaci Koule, koncert Moravské filharmonie i pohádky a doprovodný program pro děti.

12.06.2025

ŠTETL FEST v Brně již počtvrté

Čtvrtý ročník úspěšného mezinárodního festivalu ŠTETL FEST odstartuje v Brně 27. srpna a během pěti dní nabídne přes 130 akcí. Festival se za čtyři roky své existence vyprofiloval jako největší festival židovské kultury v České republice, a to jak počtem akcí a tematickým záběrem, tak návštěvností. Loňský ročník přilákal přes 10 000 návštěvníků z celého světa, článek o něm vyšel mimo jiné i v britském The Telegraph.