24.10.2017 14:42

Klicperovo divadlo uvede detektivní komedii Osm žen v režii Petra Štindla

Klicperovo divadlo v Hradci Králové chystá na sobotu 28. října premiéru divadelní hry Osm žen, režisérem je Petr Štindl. Detektivní komedie francouzského dramatika Roberta Thomase, kterou proslavil hudební film Francoise Ozona z roku 2002, nabídne divákům napětí i lehkou nadsázku.

„Tuto hru si vybrala dramaturgie Klicperova divadla, která na úvod sezony dělá čistě ženský a čistě mužský projekt. Na mě připadl ten prvně jmenovaný. Je to hra osmi žen, ve které je osm velkých ženských rolí," řekl ČTK Petr Štindl.

Děj zavede diváky na rodinné sídlo uprostřed pustiny, které patří úspěšnému podnikateli Marcelovi. Na Vánoce se u něho sejde celá rodina, včetně jeho dvou dcer, tchýně či jeho sestry. Během noci se osudy všech náhle protnou, Marcel je zabit a začíná nelítostné amatérské pátrání po vrahovi, během kterého vychází najevo nejedno překvapení.

„Bylo by ideální, kdyby si divák ten večer užil, jako by se díval v televizi na jemu blízký či známý film," uvedl Štindl.

Divákům se představí Natálie Holíková, Týna Průchová, Zora Valchařova-Poulová, Martina Nováková, Kamila Sedlárová, Lenka Loubalová, Martina Eliášová a Sára Venclovská. Hudební aranžmá připravil Jiří Hájek, scénu navrhl Petr B. Novák, kostýmy Lucie Halgašová a dramaturgii má na starosti Ladislav Nunvář a Jana Slouková.

Premiéra na hlavní scéně Klicperova divadla začíná 28. října v 19:00.

Osm žen bude v hradeckém divadle druhou premiérou sezony 2017/2018, pro kterou je naplánováno sedm premiér. Další premiéru divadlo připravuje na 16. prosince, kdy uvede hru Sen noci svatojánské v úpravě Davida Drábka.

http://www.klicperovodivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: Tomáš Kučera, hj

Klicperovo divadlo uvede detektivní komedii Osm žen v režii Petra Štindla

Inscenace

15.11.2025

Divadlo v Dlouhé uvede Zlaté město dramatika Ödöna von Horvátha v režii Ivana Buraje

Divadlo v Dlouhé dnes uvede premiéru inscenace Zlaté město podle předlohy vídeňského předválečného dramatika Ödöna von Horvátha. Inscenaci jako koláž jeho povídky a dramatu nastudoval v roli režiséra nový umělecký šéf divadla Ivan Buraj s celým souborem a s hosty. Inscenace s antifašistickým vyzněním vede do budoucnosti, kdy snad už bude po všech válkách.

15.11.2025

Studio Ypsilon láká diváky na nový Mejdan s Mozartem a Matonohovu show

Pražské Studio Ypsilon navzdory turbulentnímu vývoji v uplynulých měsících připravilo premiéru hudební inscenace Mejdan s Mozartem aneb Opera má tuhý kořínek. Premiéru v režii Jana Jiráně uvede 21. listopadu k 60. výročí divadelního angažmá Miroslava Kořínka, který nastudoval k inscenaci hudbu. Další novinkou bude one man show Tomáše Matonohy s premiérou 12. prosince v malém sále Ypsilonky.

15.11.2025

Interaktivní audiowalk Sejdeme se u Koníčka? provede účastníky centrem Prahy v roli studujících těsně před sametovou revolucí

Jaké to bylo studovat na vysoké škole těsně před sametovou revolucí? Debaty nad společenskými problémy, psaní článků i spousta schůzek po hospodách… Přestože nás od událostí roku 1989 dělí již pětatřicet let, tehdejší studentský život byl v mnohém podobný tomu dnešnímu. Interaktivní audiowalk provede účastníky pražským centrem. Ti se v příběhu stanou studujícími v období těsně před sametovou revolucí. Jak moc se zapojí do studentského života a aktivit, které vedly k manifestaci 17. listopadu, bude v průběhu audiowalku jen na nich.