28.05.2018 09:45

Kocour v botách Na Prádle

V neděli 3. 6. 2018 a v pondělí 4. 6. 2018 od 18:00 se uskuteční v Divadle Na Prádle v Praze světová premiéra pohádkového, rodinného muzikálu Kocour v botách z dílny autorské dvojice Miroslav A. Maxant a Milan Iléš. Muzikálová podívaná pro malé i velké diváky v sobě ukrývá také prvky operního žánru. Na jevišti se představí soubor složený z profesionálů, poloprofesionálů a amatérských zpěváků.

Hudební divadlo La Scuola nabídne netradiční zpracování klasické pohádky o tom, jak nejmladší syn mlynáře Philip díky chlupatému kocourovi ke štěstí, hradu a hlavně krásné princezně přišel.
V hlavní roli exceluje Miroslav A. Maxant, který zpívá a vede 1,5 metru velkou loutku chytrého kocoura. Zejména dívčímu publiku bude blízká princezna Rozálie. Není to žádná křehule, ale pořádná rebelka. A život na zámku? Služebné jsou samá legrace. Princezna bez nich nedá ani ránu. Kuchařka pokukuje po panu králi a celé království řídí kouzlem svých hrnců a pánví. Všechno klape až na malý háček. Do princezny se zamiluje mocný, démonický čaroděj Zmar. Stačí, aby promluvil a všem ztuhne úsměv na tváři.
Střídmá, ale přesto praktická výprava dokresluje celý pohádkový příběh plný "vlezlých" melodií, které už z hlavy nedostanete. Nevěříte? Přijďte se podívat do Divadla Na Prádle.

http://www.napradle.cz/

Autor článku: Šimon Pečenka

Kocour v botách Na Prádle

Inscenace

22.12.2025

Symfonický orchestr Českého rozhlasu vstoupí do nového roku s vroucností italských melodií

Vstup do jubilejního roku, na který připadá 100. výročí vzniku Symfonického orchestru Českého rozhlasu, bude v jeho podání radostný a hřejivý. Přesně takovou atmosféru dokáží vykouzlit nejslavnější italské písně a árie v podání hráčů SOČRu, tenoristy Daniela Matouška a jeho mladých kolegů Barbory Kubíkové a Ahmada Hedara. Název programu ´O sole mio mj. odkazuje na CD, které jmenovaní interpreti společně připravili pod taktovkou Jana Kučery.

17.12.2025

Poslední premiérou šumperského divadla v tomto roce je adaptace filmové komedie Pane, vy jste vdova!

Divadlo Šumperk uvede v sobotu poslední premiéru letošního roku, kterou je divadelní adaptace filmové komedie se sci-fi prvky Pane, vy jste vdova! Komedii scénáristů Miloše Macourka a Václava Vorlíčka připravil pro šumperské divadlo režisér Jiří Liška, jehož tvorba byla dosud známa především zdejším dětem a to díky inscenacím Rychlebské pohádky a Hrnečku, vař!

17.12.2025

Dido a Aeneas v Národním divadle: barokní opera jako intimní drama mysli

Opera Národního divadla uvede v sezoně 2025/2026 ve Stavovském divadle novou inscenaci barokní opery Dido a Aeneas Henryho Purcella – jednoho ze základních kamenů operní historie a díla mimořádné emocionální síly. Hudebního nastudování se ujme barokní specialista Michael Hofstetter, režie je v rukou Alice Nellis. Na inscenaci spolupracuje také Collegium Vocale 1704.