13.11.2019 10:24

Korejský národní balet poprvé v České republice

V rámci inscenace Kylián – Mosty času uvede Korejský národní balet choreografii Forgotten Land.

Náš host přijíždí v rámci oboustranné spolupráce. Již v září jsme tančili v Soulu Gods and Dogs a nyní korejským přátelům jejich pohostinnost vracíme.

Navíc umělecká ředitelka Korejského národního baletu Sue-Jin Kang je velice výjimečná a inspirativní osobnost světového tance a držitelka prestižních světových cen. S uměleckým ředitelem Baletu ND Filipem Barankiewiczem ji pojí společné angažmá, oba byli prvními sólisty Stuttgartského baletu, nezapomenutelným způsobem ztvárnili například Julii a Romea v Crankově verzi tohoto baletu. Dnes se k sobě vrací v pozicích uměleckých šéfů a my můžeme těžit z jejich zkušeností a vizí.

Korejský národní balet v sobě spojuje tradiční hodnoty, šedesátiletou jevištní praxi a světový baletní repertoár, který nabízí jak díla klasická, tak moderní.

Kylián – Mosty času: 13., 14. a 15. listopadu 2019
Program tří společných představení s Korejským národním baletem:
V podání Korejského národního baletu:
Forgotten Land
V podání Baletu Národního divadla:
Gods and Dogs – česká premiéra
Petite Mort
Šest tanců

Více o představení

Autor článku: Převzato z: https://www.narodni-divadlo.cz/

Korejský národní balet poprvé v České republice

Zahraniční divadlo

20.02.2026

Smetana bez not, ale s tancem: česká klasika Pražského komorního baletu v Budapešti

Představte si Vltavu – ne jako řeku, ale jako pohyb lidského těla. Přesně to čeká budapešťské publikum už v pátek. Pražský komorní balet přiveze 20. února do maďarské metropole inscenaci Fragment 24, v níž choreograf Petr Zuska dělá něco zdánlivě nemožného: bere Smetanovu Mou vlast, hudbu, která je pro mnoho Čechů takřka posvátná, a převádí ji do současného tanečního jazyka.

29.01.2026

Black and White Baletu Národního divadla Brno v Poznani, polský triptych v Brně

Balet Národního divadla Brno vyrazí v březnu k sousedům. 11. března se soubor představí ve Velkém divadle Stanisława Moniuszkého v Poznani s baletem Black and White – moderní verzí klasického Labutího jezera v choreografii Mária Radačovského. Jeho současné zpracování ikonického díla Petra Iljiče Čajkovského přináší svěží pohled na známý příběh a spojuje tradiční baletní formu s moderními tanečními prvky.

27.01.2026

Česká inscenace zahájila prestižní festival PuSh ve Vancouveru

Mezinárodně oceňovaná inscenace Osm krátkých kompozic ze života Ukrajinců pro západní publikum v režii Jany Svobodové zaznamenala výrazný úspěch na PuSh International Performing Arts Festival 2026 ve Vancouveru, jednom z nejvýznamnějších kurátorských festivalů současného scénického umění v Severní Americe. Právě touto inscenací byl letošní ročník festivalu slavnostně zahájen.