Letní týdenní Workshop Butó – Sumako Koseki
Jedinečná možnost se setkat s tímto typem divadla. Technika Butó nevytváří určitou předem danou formu jako klasický balet či moderní tanec, vlastní projev by měl být vždy individuální. Termíny 26.- 31.7. (pokročilí) a 2.-7.8. (začátečníci) v Lužických horách - Chřibská. Cena 4990 Kč.
Butó tanec pracuje s archetypy, podvědomím, individuálním a kolektivním vědomím, vztahy mikro a makrokosmu.
Sumako Koseki (Japonsko) je tanečnice a choreografka butó, jejíž věhlas dávno překročil hranice její domoviny. Studovala v Japonsku pod vedením Isso Miury (butó) a Tadashi Suzukiho (tradiční divadlo Nö a Kabuki v soudobém kontextu). V roce 1980 založila vlastní taneční skupinu, dlouho žila ve Francii ( vystupovala mimo jiné v pařížské Opeře) a spolupracovala s Grotowskim, Barbou a dalšími průkopníky alternativního divadla. Má za sebou celou řadu skupinových i sólových představení po celém světě. V Čechách umělecky i pedagogicky působí od roku 2002.
Cena 4990,-Kč. Místo: Lužické hory – Chřibská
V ceně je zahrnuta strava (plná penze), ubytování (vlastní spacák), výuka v tělocvičně i v přírodě. Intenzivní cvičení probíhá dopoledne i odpoledne. Ranní meditace a večerní improvizace nejsou povinné.
K účasti na workshopu není potřeba předešlá zkušenost s tanečním a pohybovým divadlem. Dílna je velmi přínosná i pro herce.
Více informací získáte od:
Martina Krummholze - krummholz@seznam.cz , tel: 603 828 445
Zdeňka Grečnára - z.grecnar@volny.cz , tel:776 177 459
Přihlášky zasílejte e-mailem. Zálohu 2490,-Kč zašlete nejpozději do 5.června na účet ČS 194 372 4359/0800 a uveďte VS Buto 09 a vaše jméno
O tuto dílnu je vždy velký zájem. Proto nenechávejte přihlášení na poslední chvíli.
Zdroj: z.grecnar@volny.cz