17.08.2022 09:40

Mezinárodní konference Rozvoj publika

Taneční oborová organizace Vize tance pořádá mezinárodní interdisciplinární konferenci zaměřenou na rozvoj publika a vytváření komunit, která se bude konat ve čtvrtek 22. září 2022 od 15 hodin v Kasárnách Karlín v Praze.

Práce s publikem, tzv. audience development, je téma, ke kterému je nyní i z důvodu postpandemického stavu světa směřována velká pozornost. „Důsledkem pandemie došlo nejen k obrovskému propadu návštěvnosti kulturních akcí, jak potvrzují aktuální data z Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu, ale bude také nutné vytvořit inovativní strategie pro atrakci nového diváka,“ říká Marie Kinsky, předsedkyně Vize tance.

Poznávat své diváky, porozumět jejich potřebám či požadavkům, zaujmout je a zapojit do procesu tvorby či přípravy programu jsou výzvy společné kulturní scénám, institucím i umělcům po celém světě.

Profesní oborová organizace Vize tance otevírá tato témata na mezinárodní interdisciplinární konferenci Rozvoj publika s podtitulem: Vytváření komunit a spolupráce s ambasadory. „Spolupráce s ambasadory je důležitá aktivita při advokacii a propagaci dopadů kultury, včetně současného pohybového umění, na rozvoj společnosti,“ říká strategická konzultantka Vize tance a moderátorka akce Blanka Marková.

Pozvání na konferenci přijali tito experti: Hans Jensen Frimann –⁠ ředitel Helsingør Teater, Galit Liss –⁠ izraelská choreografka a zakladatelka vlastní metody pro pohyb stárnoucích žen, Luca Ricci –⁠ zakladatel evropské kulturní sítě Be SpectACTive! a Marianne Bilger –⁠ taneční kurátorka a produkční manažerka Bærum Kulturhus v Oslu. Za českou scénu bude hovořit kulturní manažerka a specialistka na audience development v oblasti výtvarného umění Táňa Šedová z Moravské galerie v Brně a režisérka a kulturní manažerka Tereza Dobiášová Krejčí zastupující platformu uMĚNÍM.

Vstup na konferenci je zdarma. Registrace předem přes přihlašovací formulář.

Detailní program konference bude zveřejněn koncem srpna. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.vizetance.org a facebookový profil.

Vize tance realizuje svoji činnost s podporou Fondů EHP a Norska, Ministerstva kultury a Hlavního města Prahy.

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/

Mezinárodní konference Rozvoj publika

Zprávy

12.06.2025

Slavnostní večer v pražském Vzletu připomene 60 let Klubu mladých diváků

Slavnostní večer v pražském kulturním centru Vzlet dnes připomene 60 let od založení Klubu mladých diváků (KMD) fungujícího pod patronací Divadla v Dlouhé. Po celou divadelní sezonu 2024/2025 připomínala toto výročí řada událostí pro studenty, pedagogy i divadelní partnery. KMD v současnosti sdružuje přes 17.000 mladých diváků ze 467 členských skupin a propojuje školní skupiny ve věku 13 až 21 let s profesionální divadelní scénou.

11.06.2025

Pod Janáčkovým divadlem v Brně nakonec vznikne edukační centrum

V prostorách bývalé restaurace Bohéma, která se nachází v Janáčkově divadle, vznikne edukační centrum Národního divadla Brno. To budou moci využívat i další kulturní příspěvkové organizace zřízené městem. Rozhodli o tom dnes radní. 

10.06.2025

Nezávislá divadla bilancovala rok plný práce a výzev. Asociace nastavila priority do dalšího období

Asociace nezávislých divadel ČR (AND ČR) představila na své Valné hromadě 5. června 2025 v Divadle X10 výroční zprávu za uplynulý rok. Vedle zástupců členských organizací přijali pozvání také představitelé veřejné správy – vedle ministra kultury Martina Baxy to byli David Kašpar (MK ČR), Jiří Sulženko (MHMP), Květa Vinklátová (Liberecký kraj), Milan Němeček a Zuzana Zahradníčková (MK ČR) – i odborná veřejnost.