17.05.2006 00:00

Muzeum české loutky a cirkusu

Zcela nová expozice Národního muzea na Velkém náměstí v Prachaticích bude zpřístupněna veřejnosti již 19. 5. 2006.
První část nového muzea bude věnována historii české loutky, od nejstarších loutkářů, přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám.
Kromě tradičních Čertů a Kašpárků se návštěvníci setkají s loutkami zhotovenými podle předloh M.Alše, V.Suchardy či J.Trnky. V expozici ožijí slavné inscenace loutkových her přímo v historických divadélkách.
V jediném cirkusovém muzeu v Čechách budou vystaveny nejen plakáty, fotografie, dokumenty, ale také v cirkusové manéži hrazdy, perská tyč, jednokolky, žonglérské náčiní a cirkusové kostýmy. Dokonce i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou.
Vystavené kouzelnické rekvizity a aparáty (nejstarší z počátku 19. století) ožijí ve filmu v rukách předních českých kouzelníků.
V žádném jiném českém muzeu není vystavena historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i pohyblivou mořskou pannou.
Muzejní obchod nabídne loutky, cirkusové předměty (žonglovací a klaunské potřeby) i kouzelnickou literaturu.

Adresa:
Velké náměstí 43, 383 01 Prachatice

Otevírací doba:
St-Po 10:00-18:00
ZAVŘENO: každé úterý
Telefon: 388 385 714
Email: divadelni.oddeleni@nm.cz
Vstupné:
Základní: 80 Kč
Snížené: 40 Kč
zdroj: www.nm.cz

Autor článku: Loutkář