04.04.2017 12:20

Na internetu startuje sbírka na divadlo, vzniknout má v centru Olomouce

Od pátku 7. dubna až do neděle 21. května může široká veřejnost přispívat na nový kulturní stánek v centru Olomouce - růžový dům na Dolním náměstí přivítá po nezbytných vnitřních úpravách na podzim první diváky. Záměr obecně prospěšné společnosti DW7 se však neobejde bez finanční pomoci Olomoučanů i přespolních příznivců současného umění. Příspěvatelé si mohou za odměnu vybrat z široké škály dárků.

„Kdo se nás rozhodne podpořit, může tak učinit přes internet prostřednictvím kampaně na serveru Hithit.com,“ vysvětluje Simona Vičarová, koordinátorka kampaně s názvem „Dolní vám. - Otevřete centrum kultuře!“. „Zájemce si vybere odměnu, kterou chce za příspěvek dostat a zaplatí odpovídající částku bezhotovostní platbou. Začínáme na stokoruně,“ popisuje Vičarová. V nabídce odměn jsou desítky originálních dárků - od receptů, přes vstupenky, snídani v nové divadelní kavárně, umělecká díla, jízdu vlastním vagonem do Prahy, až po status „patron divadla“. „Nabízíme také místo na letním divadelním táboře pro děti nebo poukaz k účasti v dramatickém kurzu pro seniory,“ doplňuje Vičarová. Podle ní chce DW7 kampaní mj. upozornit, že nový prostor bude otevřen všem generacím. „Tomu jsme také podřídili heslo kampaně,“ uzavírá Vičarová.

DW7, o.p.s. funguje v Olomouci od roku 2006 (do roku 2014 jako Divadlo Konvikt, o.s.). Kromě provozu Divadla na cucky ve Wurmově ulici se stará o chod mezinárodního festivalu Divadelní Flora, Galerii W7 nebo komunitní Za()hradu. Svoje plány na otevření nové scény společnost zveřejnila na začátku března. „Budoucnost v domě na Wurmově ulici byla nejistá. Hledali jsme tedy místo, kde bychom mohli plně rozvinout všechny naše aktivity a zároveň poskytnout umělcům i divákům odpovídající komfort,“ uvádí Jan Žůrek, ředitel společnosti. „Máme radost, že jsme potkali vstřícného majitele, pana Josefa Kvapila, a věříme, že svým kulturním programem vdechneme Dolnímu náměstí nový život. Plánujeme provoz takřka po celý den,“ doplňuje Žůrek. Novou sezónu 2017/18 tak Divadlo na cucky zahájí už na Dolním náměstí, kde bude mít kromě hlavního sálu k dispozici i zkušebnu. Z náměstí bude kolemjdoucí dovnitř lákat divadelní kavárna a galerie současného výtvarného umění.

Rekonstrukce počítá s náklady ve výši 3 milionů korun, DW7 usiluje o příspěvek z radnice a hejtmanství, od veřejnosti by chtěla získat šestinu celkové částky. Více informací najdete na www.divadlonacucky.cz/dolnivam, přímo přispět můžete na www.hithit.com/dolnivam.

Na internetu startuje sbírka na divadlo, vzniknout má v centru Olomouce

Zprávy

15.08.2025

Podcast Suflér #19: Dvacetiletý manuál na kulturní diverzitu. Na co poukazuje 20. výročí Úmluvy UNESCO?

Strategický dokument UNESCO Úmluva o ochraně a podpoře rozmanitosti kulturních projevů letos v květnu oslavil 20 let od svého vzniku. Zároveň uplynulo 15 let od české ratifikace a momentu, kdy jsme se v ČR zavázali plnit doporučení Úmluvy zaměřené na kulturní diverzitu. U příležitosti Mezinárodního dne kulturní rozmanitosti, který připadá na 24. května, zorganizoval Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Ministerstvem kultury konferenci nazvanou 20 let kulturní rozmanitosti: Úmluva UNESCO z různých úhlů.

14.08.2025

AMU slaví 80 let a zve na komentované prohlídky svých budov

Zveme vás na komentované prohlídky historických budov Akademie múzických umění v Praze, které pořádáme ve spolupráci s @Open House Praha. Přijďte nahlédnout do míst, kam se běžně nedostanete, a objevte příběhy budov v centru Prahy, jejichž historie je proslavila ještě dříve, než se staly domovem uměleckého vzdělávání.

09.08.2025

Řemeslníci v Městském divadle Zlín rekonstruují tahové zařízení a rozvodnu osvětlení

Řemeslníci rekonstruují v Městském divadle Zlín tahové zařízení a elektrorozvodnu jevištního osvětlení. Součástí prací v letním období, kdy je divadlo uzavřeno pro veřejnost, je i výměna trafostanice a úprava ovládání vzduchotechniky. Náklady na modernizaci činí přibližně 16 milionů korun