26.05.2020 15:08

Na Letní scéně Divadla Bolka Polívky se hrát bude. Oblíbené inscenace diváci uvidí ve Slavkově, Mikulově a Brně

Po několikaměsíční pauze, kdy muselo být Divadlo Bolka Polívky uzavřeno a nabízelo svým fanouškům alespoň sérii tematických livestreamů a podcastů, připravuje již popáté program svých Letních scén. Komediální i vážnější tituly, skvělé herecké výkony a koncert – vše konečně naživo – si budou moci diváci vychutnat v příjemném prostředí pod širým nebem a hned ve třech lokalitách. Od 6. do 8. července se bude hrát na nádvoří zámku Slavkov – Austerlitz, od 13. do 17. července v Amfiteátru v Mikulově a od 20. července do 1. srpna v Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně. 

„Bezpečnost diváků i umělců a našich zaměstnanců pro nás zůstává na prvním místě, takže počet míst v hledišti bude omezený. Snažíme se ale vše připravit tak, abychom mohli co nejpružněji reagovat na případné další uvolňování hygienických opatření, i když současně počítáme i s krizovým scénářem. Prodej lístků budeme přizpůsobovat aktuální situaci,“ říká ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky nabídne řadu titulů ze své vlastní produkce, jako jsou například inscenace Šašek a syn, DNA, Srnky, Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho či Rebelky. Ani letos nebudou diváci ochuzeni o tituly spřízněných scén, jako je divadlo Studio Dva a další. Chybět tak nebudou divácké hity Caveman, Vysavač či Otevřené manželství. Příznivci zpěvačky Moniky Absolonové se mohou těšit na její koncert. Program Letní scény Divadla Bolka Polívky 2020 bude opravdu bohatý. Již podruhé se budou představení odehrávat na třech krásných místech v Jihomoravském kraji – kromě „domovského“ Brna a jeho magického Biskupského dvora také v malebném barokním Slavkově nebo v amfiteátru v okouzlujícím Mikulově.

www.divadlobolkapolivky.cz

Autor článku: Michal Adamík

Na Letní scéně Divadla Bolka Polívky se hrát bude. Oblíbené inscenace diváci uvidí ve Slavkově, Mikulově a Brně

Festivaly

12.06.2025

Cirkus, který si vyzkoušíte na vlastní kůži. Festival Cirkuzkus zveřejnil program

Program novocirkusového festivalu Cirkuzkus, který pořádá v Olomouci Divadlo na cucky, je kompletní. Pátý ročník přehlídky se letos poprvé odehraje v prostředí Smetanových sadů, konkrétně na letní scéně Moravského divadla Olomouc. Od pátku 20. června do pondělí 23. června nabídne představení oblíbených souborů Cirk La Putyka a Losers Cirque Company, v sobotu 21. června pak umožní zakusit cirkusové dovednosti také divákům, a to ve formě dvou akrobatických workshopů.

12.06.2025

Festival Moravské divadelní léto se vrací do Smetanových sadů v Olomouci

Open-air festival Moravského divadla Olomouc se letos uskuteční od 15. do 27. června 2025 a už tradičně promění Smetanovy sady v Olomouci ve scénu plnou divadla, hudby a letní pohody. Diváci se mohou těšit na oblíbené komedie a muzikály, nejnovější inscenaci Koule, koncert Moravské filharmonie i pohádky a doprovodný program pro děti.

12.06.2025

ŠTETL FEST v Brně již počtvrté

Čtvrtý ročník úspěšného mezinárodního festivalu ŠTETL FEST odstartuje v Brně 27. srpna a během pěti dní nabídne přes 130 akcí. Festival se za čtyři roky své existence vyprofiloval jako největší festival židovské kultury v České republice, a to jak počtem akcí a tematickým záběrem, tak návštěvností. Loňský ročník přilákal přes 10 000 návštěvníků z celého světa, článek o něm vyšel mimo jiné i v britském The Telegraph.