09.11.2021 11:37

Národní technické muzeum nabídne výstavu Bedřich Feuerstein, architekt. Praha – Paříž – Tokio

Velkoryse koncipovaná výstava kurátorky Heleny Čapkové v architektonické instalaci Davida Vávry představí život a fascinující rozsah tvorby Bedřicha Feuersteina.  Poprvé bude v ucelené formě prezentováno Feuersteinovo dílo v architektuře, scénografii, divadelním kostýmu a v grafickém, užitém a nábytkovém designu. Výstava bude k vidění od 10.11.2021. 

Podívejte se na upoutávku České televize.

Na výstavě také návštěvník uvidí celou řadu obrazů, které nejsou běžně vystavovány, které doplní výtvarné práce jeho současníků. Audio a video nahrávky připomenou práci pro film, Feuersteinovu esejistickou a přednáškovou činnost a spolupráci s básníky a hudebníky. Nahlédnout bude možné do rodinného zázemí Bedřicha Feuersteina a vystaveny budou předměty, které užíval či zakoupil při svých cestách. Pozornost kurátorka výstavy, Helena Čapková, věnuje i Feuersteinovu nasazení v první světové válce, francouzskému (1920–1926) a japonskému období (1926–1930) a práci pro divadlo ve dvacátých letech (např. pro Národní divadlo v Praze) a ve třicátých letech (spolupráce s Osvobozeným divadlem). Architektonické dílo představí několik modelů či technická dokumentace z Archivu architektury a stavitelství NTM, které spravuje nejrozsáhlejší osobní fond této osobnosti.

Datum výstavy 10. 11. 2021 – 15. 5. 2022

https://www.ntm.cz/Feuerstein

Autor článku: Převzato z: https://www.ntm.cz/Feuerstein

Národní technické muzeum nabídne výstavu Bedřich Feuerstein, architekt. Praha – Paříž – Tokio

Zprávy

02.09.2025

60 let setkávání scénografických světů: sympozium Pražského Quadriennale proběhne 11.–12. září 2025

Už téměř 60 let se Praha každé čtyři roky stává místem setkávání scénografických kultur z celého světa. Dvoudenní online sympozium 60 Years of PQ as a Meeting Place of Scenographic Worlds, které je součástí dlouhodobého programu PQ 60, se zaměří na fenomén Pražského Quadriennale v jeho historických i současných proměnách. Ve dnech 11.–12. září 2025 vystoupí přibližně 40 řečnic a řečníků z 20 zemí napříč světovými regiony.

01.09.2025

Ministerstvo kultury si má v rozpočtu pohoršit skoro o 3,4 miliardy korun

Rozpočet ministerstva kultury by měl v příštím roce klesnout proti letošku o 3,39 miliardy korun. Letos úřad hospodaří s dosud nejvyšší částkou 21,52 miliardy korun, v příštím roce by to mělo být 18,13 miliardy korun. Vyplývá to ze zveřejněného návrhu státního rozpočtu na rok 2026. Zatímco letos příjmy ministerstva kultury přesáhly dvě miliardy korun, pro příští rok návrh ministerstva financí počítá s příjmy 555,7 milionu korun.

01.09.2025

Teatrologická společnost zve na odborně zaměřený výlet na zámek Kačina

Zveme vás na odborně zaměřený výlet do empírového zámku Kačina, který nabídne jedinečný pohled na historii zámeckého divadla. Program zahájíme v 10:00 komentovanou prohlídkou zámeckých interiérů, poté se zaměříme na zámecké divadlo, jehož vývojem a technickými specifiky nás provede historik Jiří Bláha.