23.05.2014 14:03

Opavské divadlo chystá horor a komedii Náš dům, náš hrad

Slezské divadlo v Opavě chystá premiéru inscenace Michaely Doleželové a Romana Vencla Náš dům, náš hrad. Půjde o hru laděnou do hororu i komedie. Činoherní soubor ji uvede v české i světové premiéře 25. května. ČTK to dnes řekla dramaturgyně divadla Alžběta Matoušková.

"Autorské duo Doleželová - Vencl patří k mladým nadějím českého divadla. Jsou absolventy činoherního herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Divadelní hry píší společně od roku 2006, kdy vznikla jejich prvotina Výročí," uvedla Matoušková. Na svém kontě od té doby mají už několik divadelních komedií. Jejich zatím nejúspěšnější hra Když se zhasne se stala nejuváděnější českou komedií roku 2012. V tomto roce ji nastudovalo hned pět divadel.
Děj připravované opavské inscenace se odehrává na venkově v Anglii, kam se sjela početná rodina. Někteří hosté jsou vítáni, jiní naopak. V domě, který je najednou plný lidí, se totiž začínají dít podezřelé věci. Právě ty dodají komedii prvky hororu.
Režie se ujal poprvé v Opavě hostující režisér Milan Schejbal. Scéna a kostýmy pocházejí z dílny Kateřiny Baranowské. V hlavních rolích se představí Kostas Zerdaloglu, Kamila Srubková, Tereza Starostková, Sabina Muchová, Hana Vaňková, Michal Stalmach, Martin Valouch a další.

www.divadlo-opava.cz


Autor článku: ČTK: dvc, mol

Opavské divadlo chystá horor a komedii Náš dům, náš hrad