30.01.2023 15:58

Pozice nejoblíbenějších herců Východočeského divadla Pardubice obhájili Petra Janečková a Ladislav Špiner

Po tříleté covidové přestávce jsme v sobotu 28. ledna znovu pořádali divadelní ples přímo v naší historické budově. Punc výjimečnosti našemu bálu vždy dodává nejen jedinečné místo konání, ale také vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější herce Východočeského divadla.

Anketě za rok 2022 znovu kraluje PETRA JANEČKOVÁ – v kategorii hereček už popatnácté ve své kariéře! Z jejího repertoáru diváci nejvíce vyzdvihují ztvárnění jedné z jejích nejnovějších velkých rolí, kterou je Emilia Marty v Makropulos musical, a stále poukazují na postavu Alžběty II. v Audienci u královny, za niž se dostala i do širší nominace na Cenu Thálie. S nejvyšším počtem získaných hlasů navíc Petra Janečková dosáhla i na absolutní vítězství. Na druhé místo pak diváci vynesli Martinu Sikorovou, která v minulých letech anketu už také třikrát opanovala, a na bronzový stupínek se po několika letech navrátila Jindra Janoušková.

Divácky nejoblíbenějším pardubickým hercem roku 2022 se potřinácté stal LADISLAV ŠPINER, jenž nejvíce hlasů obdržel za roli Johnnyho Smrti v inscenaci Makropulos musical. Druhou pozici obsadil Martin Mejzlík a na bronzové místo z loňského stříbra klesl Josef Láska.

https://www.vcd.cz/

Autor článku: Radek Smetana

Pozice nejoblíbenějších herců Východočeského divadla Pardubice obhájili Petra Janečková a Ladislav Špiner

Zprávy

09.03.2026

Studenti uměleckých oborů svolali demonstraci za navýšení rozpočtu na kulturu

Studenti uměleckých oborů a zástupci kultury budou ve středu 11. března demonstrovat za navýšení rozpočtu ministerstva kultury. Shromáždí se na pražském Malostranském náměstí před jednáním poslanců o závěrečném třetím čtení návrhu státní rozpočtu pro letošní rok. Akci Stojíme za kulturou! svolali studenti uměleckých vysokých škol. Žádají, aby státní rozpočet nepopíral programové priority vlády Andreje Babiše (ANO) a aby neohrozil stabilitu kulturního sektoru.

05.03.2026

Pozvánka na přednášku Jakuba Škorpila o Pražském komorním divadle v letech 2002-2012

Pražské komorní divadlo vedené v době působení v Divadle Komedie Dušanem D. Pařízkem a Davidem Jařabem požívá dodnes legendárního statusu a to nejen díky své činnosti umělecké, ale i politické. Jaká byla dramaturgie tohoto divadla, na co se zaměřoval jeho repertoár a jaké režijní a inscenační styly zde převažovaly? Co všechno stálo za onou legendární pověstí? Co jsou mýty a co se doopravdy stalo? Jakub Škorpil: PROGRESIVNÍ STŘEDOEVROPSKÝ PROSTOR – Pražské komorní divadlo – 2002-2012 / 12. 3. 2026 | 18.00 h | Městská divadla pražská, Malá scéna divadla ABC.

04.03.2026

Po rekonstrukci se otevřelo Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvické ulici

326 dní. Přesně tak dlouho bylo uzavřeno Divadlo Spejbla a Hurvínka z důvodu plánované rekonstrukce a výstavby nové zkušebny. Nyní jsou však již všechny stavební práce ukončeny a divadlo opět vítá své diváky na staré známé adrese v Dejvické ulici.