16.11.2009 00:00

PREMIÉRA – DO RÁJE – ONDŘEJ DAVID

DO RÁJE

Brutální groteska o reklamě

....Blahobyt je Bůh a reklama je prorok.....

Gilles Lipovetsky

Premiéra 2. prosince 2009 od 20:00 hod.

Repríza 17. ledna 2010 od 20: 00 hod.

Experimentální prostor Roxy/NoD

Inspirováno pobytem ve veřejném prostoru, který se proměniil v marketingový nástroj

Ondřej David v inscenaci DO RÁJE otevírá téma reklamy, jejího působení na hodnotové postoje a způsob, jakým mění naši identitu.

Žijeme žilnaté životy.

nežli nazříme

že jak žába ležíme

v bažině něžných lží.

Mává Vám klamavá reklama lámavou mluvou ? Štípli Vás pištiví svišti v dešti tištěných štenic? Kdybyste nebyli líbivými sliby líbáni, byli byste tím, kým jste?

Jste připraveni na cestu do ráje ?

Znáte z TV. Znáte z internetu. Znáte z ulice. Znáte, ani nevíte.

Impossible is possible

Reklama je místo, je to stav, ve kterém je všechno naprosto dokonalé. Ženy jsou vždy fatální a mladé, děti jsou čisté, usměvavé a spořádané, peníze se rozdávají, příroda je panenská a krásná, města jsou bezpečná a pulsující, auta dokonalá. Všechny výrobky nám umožňují stát se námi samými. My jsme obsaženi v těch báječných věcech a styk s nimi nám umožňuje dosáhnout nirvány. Tento svět je nekonečný, smrt byla zrušena, je pouhou nezřetelnou vzpomínkou.” (Ondřej David)

Realizační tým:

scénář, režie: Ondřej David

dramaturgie: Marta Ljubková

hudba a hlasová kompozice: Jakub Kudláč

scéna: Ondřej David

projekce a sound design: David Vrbík

light design: Patrik Sedlák

pohybová spolupráce: Petra Hauerová

produkce / PR: Magdalena Zelenková / Iva Machačová

hrají: Ivana Uhlířová, Lucie Roznětínská, Richard Fiala

Ondřej David (1973)

Vystudoval DAMU, obor dramaturgie a režie alternativního divadla. Odbornou i laickou veřejnost upoutal především divadelní inscenací Žena, která zabila boha (Roxy/NoD 2002, režie a scénografie divadelního projektu, reprezentace ČR v rámci Ruské sezony 2003). Od roku 1997 se zajímá o fyzické básnictví, jeho poslední vystoupení bylo k vidění v divadle Alfred ve Dvoře (2007).

Mimo divadelní režii na sebe upozornil i v opeře. Během let 2001 – 2005 režíroval současné opery v Národním divadle Praha a ve Státní opeře Praha. (2005 Médium – ND Praha , 2005 Čtyřnotová opera – ND Praha, 2004 Sasíci v Čechách – ND Praha , 2001 Jelizaweta Bam, Rytíř a Smrt - Státní opera Praha).

Je členem skupiny Jednotka. Je autorem několika krátkých filmů - Poslední jablka (2006, finále Fresh Film Fest 2007).

V letech 2001 – 2005 působil v Experimentálním prostoru Roxy/NoD na pozici divadelního dramaturga, posléze uměleckého šéfa prostoru. Během posledních čtyř let (2005-2009) pracoval jako Art Director Eventů v komerční sféře a manager zahraničních filmů (Barrandov Studio a.s.).

www.doraje.com

adresa:

Experimentální prostor Roxy/NoD

Dlouhá 33, Praha 1, 110 00

http://nod.roxy.cz

Zdroj: prnod@roxy.cz

Autor článku: Informace z divadel