31.08.2001 00:00

Resumé anylýzy transformace příspěvkových organizací – divadel zřizovaných hlavním městem Prahou

Rada Zastupitelstva HMP přijala 21.11. 2000 „Návrh záměru transformace příspěvkových organizací Divadla Archa, Činoherní klub a Semafor“ jako zahájení procesu proměny pražské divadelní sítě. Pro složitost samotného aktu (divadelní, právní i ekonomickou) zadal Magistrát HMP zpracování odborné analýzy svého záměru Divadelnímu ústavu Praha.

Řešitelský tým pod vedením Ondřeje Černého, ředitele DÚ, si stanovil tři základní cíle:
1. Navrhnout divadelní politiku hl. m. Prahy včetně jejich cílů, zásad a priorit.
2. Navrhnout dotační systém pro podporu profesionálního divadla v Praze.
3. Najít optimální model působení Archy, Činoherního klubu a Semaforu v jiné právní podobě než jako příspěvkové organizace zřizované městem.

Zpráva má 83 stran v 8 kapitolách a 11 příloh tabulek a dokumentů. Celé znění analýzy lze nalézt na serveru HMP www.praha-mesto.cz v rubrice úřední deska - vyhledávání zpráv - odbor kultury a výstavnictví.

 

Autor článku: redakce

Zprávy

14.10.2025

Divadelní noviny představují nový web: moderní design, snadnější orientace a propojení s e-shopem

Divadelní noviny, jejichž tisková podoba prošla od letošního ledna zásadní obsahovou a grafickou proměnou, od 15. října spouštějí svůj nový webový portál. Nový web, přináší čtenářům aktuální články o divadle v moderním a přehledném designu. Graficky koresponduje s tištěnou verzí, která je dílem grafičky Adély Svobodové. Výtvarné pojetí odpovídá současným požadavkům na webové portály, klade důraz na vizuální srozumitelnost textů, přehlednost struktury a snadné vyhledávání textů. Nové iDN nabídnou více fotografií a v lepší kvalitě, struktura rubrik bude graficky výrazná.

14.10.2025

Pozvánka na přednášku: Rīgas cirks! Cirkusová budova jako paměť i vize budoucnosti

Rīgas cirks! Cirkusová budova jako paměť i vize budoucnosti
KDY: pondělí 20. října 2025, 19:15–21:00
KDE: Knihovna CIRQUEONu (Vlastislavova 603/11, Praha 4)
CENA: Zdarma, ale prosíme o rezervaci ZDE
UPOZORNĚNÍ: přednáška v angličtině

Může […]

13.10.2025

Nadace Leoše Janáčka udělila Cenu sira Charlese Mackerrase dirigentu Robertu Kružíkovi

U příležitosti letošního stého výročí narození sira Charlese Mackerrase udělila Nadace Leoše Janáčka 12. října Cenu sira Charlese Mackerrase dirigentu ROBERTU KRUŽÍKOVI. Svou dosavadní činností prokázal Robert Kružík upřímné zaujetí pro hudbu Leoše Janáčka a jeho působení na novém postu šéfdirigenta Janáčkovy opery NdB je příslibem komplexní interpretace všech Mistrových oper.